Pedantula

 • Instagram
 • YouTube

Letnie wyzwanie: plamy z owoców

Lato to nie tylko czas wakacji, wyjazdów, spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Powiedzmy to głośno – lato to także czas plam, głównie tych z owoców. Jak sobie z nimi radzić?

IMG_2718

Już jakiś czas temu przygotowałam na ten temat film, który możecie obejrzeć na moim kanale YouTube. Wszystkie plamy mają jedną wspólną cechę: trzeba się za nie zabrać jak najszybciej. Jeśli Wasze zajmiecie się odplamianiem na przykład po powrocie z wakacji, mam dla Was złą wiadomość – czeka Was ciężka przeprawa.

Druga ważna informacja jest taka, że na każdy owoc działa inny sposób. Przetestowałam kilka z nich i w filmie dzielę się tylko tymi sprawdzonymi sztuczkami.

Co jednak zrobić, kiedy plam nie uda się nam wywabić? Pod tym LINKIEM znajdziecie wpis, z moim niezawodnym sposobem na… obejście tego problemu 🙂

Jeśli dopiero raczkujecie w temacie prania polecam Wam film z serii „Dom dla początkujących”, w którym krok po kroku tłumaczę jak zrobić pranie.

A jeśli jesteście doświadczeni nie tylko w temacie prania, ale nawet macie swoje patenty na owocowe plamy koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Rodzajów plam jest tyle co owoców, więc dobrych rad nigdy za wiele!

 

Komentarze do artykułu

 • Malina pisze:

  Plamy z malin na środku białej sukienki zrobione za biurkiem w pracy? Brzmi i wygląda fatalnie.Mój patent: woda utleniona z podręcznej aptyczki! Pomogło:)

  • ulapedantula pisze:

   Woda utleniona jest super na białych tkaninach, ale na kolorowych może powodować odbarwienia, więc trzeba bardzo uważać 🙂

 • Patka pisze:

  A jak poradzić sobie z zielonymi plamami na ubraniach po liściach pomidorów? Praca w szklarni przy pomidorach, masz jakąś radę? Pozdrawiam ?

  • Marta pisze:

   Ja mam specjalne ciuchy do pracy w szklarni – wybrałam takie w kolorowe wzory i te dodatkowe plamy dodają im uroku 🙂 A poza tym to są ciuchy robocze do pracy fizycznej, więc nie przejmuję się plamami 🙂

  • ulapedantula pisze:

   Ja też do wszelkich prac w ogrodzie mam kolorowe ciuchy tylko do tego celu, wiec nawet jak plamy są trwałe to się tym nie przejmuję!

 • Agnieszka pisze:

  Mam niezawodny sposób na WSZYSTKIE plamy. Praktykowany w mojej rodzinie od zawsze. Odkryty przypadkiem przez moją mamę, a potem przejęty przeze mnie i moją siostrę, jak założyłyśmy własne rodziny. Otóż jest to pasta KOMFORT Polleny Ostrzeszów. Jest to pasta do prania. Wystarczy nabrać odrobinę na dłoń, posmarować plamę, a potem prać jak zwykle. Bez namaczania, bez zabawy. Działa na wszystko- owoce, kosmetyki, smar samochodowy, trawę, krew, wszystko absolutnie.czasem tylko trzeba uprać dwa razy. Najlepsza jest cena tego cuda- pomiędzy 5 a 6 zł za pudełko 500 g. Minusem- dostępność. Ale warto spróbować.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *