• Instagram
  • YouTube

Kwiaty jako prezent?

A niby dlaczego fajnie zapakowane kwiaty nie miałyby stanowić prezentu same w sobie? Bywają takie okazje, kiedy chcemy sprezentować coś niedużego, symbolicznego. A pięknie przystrojone kwiaty idealnie się do tego celu nadają. Dzisiaj pokażę Wam trzy proste sposoby jak w parę chwil zapakować bukiet by stał się prezentem.

kwiaty-19

Żonkile w tubie

Do pakowania w ten sposób idealnie nadają się kwiaty, które mają gładkie łodygi, właśnie takie jak żonkile, ale i róże pozbawione części liści będą wyglądać pięknie. Idealnie sprawdzą się też frezje, które dodatkowo będą szaleńczo pachniały.

Z kolorowego kartonu trzeba wykonać rulon, który obwiązujemy z obu stron dość grubą materiałową wstążką… i gotowe!

Wybierzcie kolor, który podkreśli kolor kwiatów i doda energii całej kompozycji.

kwiaty-01

kwiaty-11

Tulipany w gorsecie

To nieco wyższa szkoła jazdy: papier trzeba najpierw przedziurawić go dziurkaczem – tak, jakby to był gorset. Potem wkładamy kwiaty w środek (upewnijcie się, że mają suche łodygi, bo inaczej zniszczą papier) i sznurujemy przewlekając cienką materiałową wstążkę bardzo ostrożnie przez dziurki – raz z jednej, raz z drugiej strony. Na koniec delikatnie dociągamy i robimy piękną kokardę.

kwiaty-03

kwiaty-04

kwiaty-05

kwiaty-06

kwiaty-07

kwiaty-08

kwiaty-10

Otulony bukiet

Ten sposób sprawdza się przy wszystkich rodzajach kwiatów! Tu też pamiętajcie o dokładnym osuszeniu łodyżek, żeby nie zostały ślady wody. Kawałek materiału – to może być cokolwiek, ale może też być mały prezent w postaci serwety, obrusa czy bieżnika – otulamy wokół kwiatów. Ja zrobiłam taki „becik”, ale możecie po prostu owinąć bukiet albo wymyślić coś jeszcze bardziej fantazyjnego. Całość warto przewiązać delikatnie wstążką (nie zawiązujcie za mocno, bo materiał się zmarszczy i nici z efektu).

kwiaty-12

kwiaty-13

kwiaty-14

kwiaty-15

kwiaty-17

kwiaty-18

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.