• Instagram
  • YouTube

Dekorowanie butelek

Za chwilę Sylwester! Część z Was wybierze się pewnie na wielkie bale, ale część – wśród nich ja – na stare, dobre domówki.
A na taką imprezę nie wypada przecież pójść z pustymi rękami! A więc? Zabieramy flaszkę, często okraszoną formułką „na ręce pana domu”

Dzisiaj mam dla Was propozycję jak „ubrać” butelkę, żeby nie stanowiła jedynie waszego „wkładu” w imprezę, ale żeby stała się fajnym prezentem!

img_6206

Dary natury
W końcu jakby nie patrzeć dobre wino to też dar natury. Wykorzystajcie to, co da się znaleźć na zimowym spacerze: gałązki choinki i jałowca, szyszki, czerwone owoce krzewów. Trzeba je zamocować bawełnianym sznurkiem albo rafią w naturalnym kolorze na szyjce butelki i gotowe. Możecie zrobić jedynie skromną zawieszkę albo duży, spektakularny kołnierz. Jak dobrze zamocujecie dekoracje nie trzeba jej będzie zdejmować z butelki, więc będzie cieszyć oko także na stole.

01301

Korek wielofunkcyjny
Kto powiedział, że korek ma tylko zamykać butelkę. Może ją także ozdabiać. Tym bardziej, że świetnie wygląda w połączeniu z naturalnymi elementami: gwiazdkami anyżu czy cynamonem. Zawieszki z korka mogą być wielorazowego użytku, bo można je przewieszać z butelki na kolejną. Możecie z nich tworzyć najróżniejsze wzory i kształty. A szczegółowe instrukcje znajdziecie w tym wpisie.

01321

Sylwestrowa dama
KOCHAM ten pomysł na ubranie, a w zasadzie wystrojenie butelki. Jest idealny zwłaszcza w przypadku butelki szampana. Żeby przygotować taką etolę potrzebujecie kawałeczka futerka sztucznego (do kupienia w sklepach z materiałami lub w pasmanterii, może być dosłownie ścinek) i pięknego, dekoracyjnego guzika. Etolę zszywamy, tak, żeby zatrzymała się w najszerszym miejscu butelki i w miejscu zszycia przyszywamy guziczek. Możecie stworzyć całą kolekcję takich kreacji. Ja wybrałam stonowane kolory, ale możecie poszaleć!

01297

Ciepłe skarpety
Skoro zimą nam zimno to butelce pewnie też! Ubierzcie ją w…. skarpety. Im bardziej kolorowe tym lepsze, a najlepiej nie do pary. Ja wykorzystałam Happy Socks, bo mają genialne wzory. Pamiętajcie tylko, żeby to były nowe skarpety (ha, ha) i najlepiej w rozmiarze pana domu Możecie je zawiązać na supełek na górze, na jedną skarpetkę naciągnąć drugą albo wykorzystać skarpetkę jak wstążkę. Skarpetki dobrej jakości wcale się nie rozciągną, więc jak najbardziej nadadzą się potem do noszenia.

01298

01299

01300

01304

I pamiętajcie, impreza imprezą, ale NIGDY nie wsiadajcie za kierownicę po alkoholu!

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.