• Instagram
  • YouTube

Koronkowe świeczniki

Jesień…. zimno… ciemno… Gdybym mogła zaszyłabym się w domu jak niedźwiedź, do wiosny.

Ale jakoś trzeba przetrwać te kilka miesięcy. Dlatego o ile wiosną i latem staram się funkcjonować jak najwięcej na zewnątrz, o tyle jesienią skupiam się na tym, żeby w domu było przytulnie i przyjemnie.

pedantula0103-66

Jednym ze sposobów „uprzytulniania” domu są oczywiście świece. I odpowiednia ich oprawa 🙂 A jeśli można ją przygotować samemu to już pełnia szczęścia! Dziś będę Was namawiać do wykonania świeczników ze słoika i kawałka koronki. Będą wam potrzebne słoiki, koronka, trochę sznurka albo cienkiej tasiemki, bardzo ostre nożyczki oraz klej w pistolecie.

pedantula0103-60

Dlaczego koronka to „przytulny” pomysł? A dlatego, że koronka podświetlona od środka będzie dawać ciepły, kameralny i ażurowy efekt: stworzy wokół słoika pięknym ruchomy ornament i „zmiękczy” światło. Słoiki powinny być różne: większe, mniejsze, wysokie i takie prawie płaskie. Jeśli chodzi o koronkę to ja oczywiście wybrałam opcję rustykalną, ale nawet jeśli macie nowoczesne mieszkanie znajdziecie w pasmanterii coś dla siebie: proste, geometryczne wzory a nawet kawałek materiału na woalkę z dużymi oczkami.

pedantula0103-61

pedantula0103-63

Ważne, żebyście przyklejając koronkę bardzo dokładnie ją odmierzyli – tu nie można robić zakładek i trzeba bardzo starannie przykleić materiał do słoika, bo każde zgrubienie spowoduje nieestetyczne cienie – więc precyzja ponad wszystko! Oczywiście nie musicie oklejać całego słoika – wystarczy paseczek lub dwa jeśli koronka jest wąska, chociaż mi udało się znaleźć wzór na tyle szeroki, że prawie w całości zasłonił ścianki litrowego słoja.

pedantula0103-62

pedantula0103-64

pedantula0103-65

Do niższych słoików wstawcie zwykłe tealisghty, do wyższych świeczki stołowe albo takie grubsze i wyższe i gotowe! Piękna jesienna dekoracja pomoże Wam jakoś dotrwać do wiosny!

pedantula0103-68

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.