• Instagram
  • YouTube

Prezenty DIY – apetyczne bałwanki

Do przygotowania tego prezentu będą Ci potrzebne małe słoiczki: moje są po tuńczyku. Ważne, żeby były takie same, albo przynajmniej takie, by bez problemu dały się ustawić jeden na drugim. Zawartość słoiczków powinna być pyszna. Ja przesypałam do nich cukier, gorzkie, mocne kakao oraz pyszne chrupki w czekoladzie. Ważne, by choć jeden słoiczek miał jasną zawartość, by buzia bałwanka, którą będziemy wyklejać była na jasnym tle dobrze widoczna.

IMG_8444

Poza słoikami potrzebujesz jeszcze kawałka polaru na szaliczek, czarnej serwetki papierowej, gumki i folii samoprzylepnej w kolorze czarnym i czerwonym.

Gdybym miała więcej czasu szaliczek zrobiłabym na drutach i dodałabym do niego piękne frędzle. To była jednak wersja ekspresowa, więc szaliczek wyciełam z polaru. Zmierz dobrze jakiej długości ma być szalik – ja się zdziwiłam jak dużo materiału potrzeba, by owinąc taki mały słoiczek i żeby zostało jeszcze parę centymetrów na wiązanie.

IMG_8446

IMG_8448

Teraz przygotuj oczy, nos i guziki: marchewkowy nos zrobiłam z trójkąta pomarańczowej folii, a oczy i guziki wycięłam dziurkaczem. Z odlepianiem spodu tych guzików jest trochę zabawy… Ale da się!

IMG_8454

IMG_8450

IMG_8455

Na koniec dodajemy czapkę z kółka z czarnej serwetki i mocujemy ją gumką.

IMG_8492

Słoiczki można przykleić do siebie taśmą dwustronną, ale jesli kakao ma być przygotowane od razu to nie trzeba tego robić, bo utrudni dobranie się do smakołyków 🙂

IMG_8493

 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.