• Instagram
  • YouTube

Prezenty DIY – tuba pyszności

Bardzo lubię prezenty wykonane własnoręcznie, bo nawet jeśli nie mają dużej wartości materialnej, to pokazują, że poświęciliśmy trochę czasu i włożyliśmy trochę wysiłku w to, by sprawić komuś przyjemność.

Dzisiaj pomysł na tubę smaku: zamienimy opakowanie po chipsach w słodki prezent. Będzie Ci potrzebna tuba, papier świąteczny, dwustronna taśma i serwetka papierowa lub kawałek materiału czy filcu oraz gumka lub wstążka.

IMG_8392

Tubę trzeba przewietrzyć i przetrzeć w środku wilgotną szmatką, chociaż muszę przyznać, że byłam zaskoczona, bo tuba od Pringles jest wyściełana czymś, co nie pochłania zapachów, a wnętrze nawet nie było tłuste. Z papieru odmierz odpowieniego rozmiaru pasek: musi mieć szerokość tuby – długość jest w zasadzie dowolna – możesz owinąć tubę raz, a możesz kilka razy, zwłaszcza, jeśli papier jest cienki i spod spodu coś prześwituje. Papier mocujemy do tuby taśmą dwustronną: pierwszy kawałek przyklejasz na całe wysokości tuby i ostatni tak samo, czyli mocujemy jedynie początek i koniec papieru.

IMG_8402

IMG_8405

Tubę możesz wypełnić ciasteczkami własnej roboty albo bezami. Mogą to być także ulubione cukierki obdarowanej osoby.

IMG_8420

Teraz trzeba przygotować kapturek. Jesli używasz materiału, to najlepiej wytnij go nożyczkami z ząbkami, żeby nic się nie siepało. Kapturek mocujemy gumką albo wstążką.

IMG_8416

IMG_8425

IMG_8430

IMG_8435

6 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.