• Instagram
  • YouTube

Pakowanie prezentów – naturalne inspiracje

Naturalne elementy to cudna ozdoba dla prezentów. Jedna gałązka z czerwonymi owocami albo śliczna kolczasta choinka może odmienić każdy pakunek. A co najważniejsze, bardzo łatwo jest wykonać takie dekoracje! Zobacz jak wykorzystać inspiracje roślinne przy pakowaniu świątecznych prezentów!

Po prostu gałązka!

Jeśli nie wystarczy Ci już czasu absolutnie na nic, to po prostu utnij gałązkę z choinki i przywiąż ją do prezentu. To aż cudne w swojej prostocie rozwiązanie! Do tego sznurek, wstążka – cokolwiek masz i gotowe! Czasem te najprostsze rozwiązania są najlepsze!

IMG_7985

kol6

IMG_8045

Korek, suszone owoce i cynamon

Pamiętacie zeszłoroczne ozdoby z korka? Jeśli nie, to zerknijcie do wpisu: http://ulapedantula.pl/2016/12/29/dekorowanie-butelek/

W podobny sposób, tyle, że „na płasko” możecie udekorować prezenty. Kawałki suszonych owoców, laski cynamonu czy konstrukcje sklejone z plasterków korka idealnie nadają się jako ozdoba do zwykłego, szarego papieru. Zdziwicie się jak łatwy do cięcia jest korek i jak przyjemnie robi się z niego kompozycje – klejąc oczywiście wszystko klejem w pistolecie!

 

kol5 IMG_7962    IMG_7973  IMG_7984

 

Pomarańczowe ozdoby

Do przygotowania tej dekoracji musicie się trochę przygotować, bo skórka pomarańczowa musi porządnie wyschnąć. Ale od początku: trzeba starannie wybrać pomarańcze o ładnej skórce. Obiez je starannie – ja nacinałam skórkę nożykiem  na cztery części i delikatnie zdejmowałam palcami. Wykrawaczkami do ciastek wytnij dowolne kształty. Gotowe gwiazdki, choinki czy inne renifery dobrze jest obciążyć książką czy czymś dość ciężkim, żeby się nie powyginały. Ja akurat wolę takie przestrzenne, ale niektóre potrafią się wygiąć tak, że nie da się ich wykorzystać. Przed wysuszeniem zrób w skórce dziurki do zamocowania. Możesz to tego wykorzystać zwykły gwóźdź.

Kiedy skórki wyschną nawlekaj je na długi sznurek, a przed każdą kolejną zrób węzełek. W ten sposób wygodnie i szybko je zamocujesz, a dzięki węzełkowi nie będą się zsuwać. Potem wystarczy pociąć sznurek odcinająć przy węzełku i gotowe. Tak zamocowane kawałki pomarańczy przywiąż do sznurka, którym owijasz prezent. Możesz doczepić tylko jedną ozdobę, albo tak jak ja, całe mnóstwo 🙂

IMG_7895

kol4

IMG_7891

IMG_7937

Oszronione szyszki

Szyszki to jeden z najpiękniejszych elementów dekoracyjnych. Uwielbiam pomalować ich brzegi na biało – wystarczy wylać odrobinę farby na talerzyk i obracając szyszkę w palcach maczać jej koniuszki w farbie. Pamiętaj, by przed zamocowaniem szyszek na prezencie zdążyły dobrze wyschąć – potrwa to chwilę, bo jeśli farba będzie gęsta to może schnąć nawet dwie godziny. Szyszki najłatwiej mocuje się do sznurka za pomocą kleju w pistolecie (można je także przywiązać za dolne „gałązki”, ale wtedy szyszki mają tendecję do obracania się „pupką”, a tego nie chcemy. Dodakowo aby fantazyjnie je rozłożyć możesz przykleić szyszki delikatnie do papieru.

kol3

IMG_7872

IMG_8043_1

Rozmarynowy wianek

No dobrze, to nie do końca jest wianek, ale miał być 🙂 Okazało się, że mój rozmaryn poszedł w szerokość, nie wysokość i wianka nie udało się zrobić. Ale jeśli znajdziecie trochę dłuższy, taki o bardziej giętkich gałązkach (a znajdziecie bez trudu) to możecie związać ze sobą dolne części gałązek, tak, stykały się dołem gałązek, a końcówki by były skierowane w przeciwnych kierunkach (jak ten ze zdjęcia). Potem cienką nitką zwiąż końcówki – znów z przeciwnych stron tworząc okrągły wianuszek. Taki wianek sznurkiem mocujesz do prezentu i gotowe!

kol2

IMG_7847

Gałązka z owocami

Do ozdobienia prezentu wystarczy pojedyncza gałązka z czerwonymi owocami. Na pewno znajdziesz je na zimowym spacerze, ale weź tyle ile potrzebujesz, a resztę zostaw zwierzakom 🙂 A jeśli pogoda spacerom nie sprzyja zajrzyj do kwiaciarni, tam na pewno znajdzisz co trzeba. Roślinne elementy najlepiej łączyć z naturalnymi sznurkami, bo czerwona czy zielona tasiemka to kolorystyczna konkurencja dla roślin. A tak zwykły sznurek podkreśli tylko urodę krzaczka. Aha, gałązki pozostaną swieże zaledwie przez 2-3 dni, więc dekorujcie w ostatniej chwili!

kol1

IMG_7815

IMG_7824

22 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.