• Instagram
  • YouTube

Jak zapakować prezent w papier

Niby proste, ale czy na pewno? Jak czasem patrzę jak pakie ekspedientki w sklepach próbują zapakować proste pudełko to aż mi zęby zgrzytają…

Dlatego dzisiaj prosty instruktaż krok po kroku o tym jak zapakować prosty prezent, czyli coś w pudełku.

Wybierz odpowiedni papier – im grubszy i mniej błyszczący tym łatwiej będzie Ci spakować prezent. Papiery celofanowe, cienkie, o bardzo niskiej gramaturze są trudne do okiełznania. Używaj taśmy dwustronnej, albo takiej typu „magic” – matowej, której prawie nie widać po naklejeniu.

IMG_7431

Odmierz odpowiedni kawałek papieru – powinien na szerszym boku obejmować pudełko z małym zapasem, natomiast z boków powinien sięgać nieco powyżej połowy wysokości pudełka. Jeśli z boku papieru będzie mniej nie uda się zawinąć całości, jeśli dużo więcej z boków powstaną takie długaśne skrzydła, które będą trudne do przyklejenia i które będą brzydko odstawać.

IMG_7435

IMG_7440

Kiedy odpowiedni kawałek papieru jest już przycięty owiń najpierw szerszy bok pudełka bardzo starannie i ciasno, żeby nie było „luzu” między pudełkiem a papierem. Żeby ułatwić sobie zadanie przyklej początek papieru do pudełka mniej więcej na środku i do tego samego miejsca po owinięciu doklej koniec (dlatego własnie przydaje się dwustronna taśma).

IMG_7443

IMG_7444

IMG_7445

Teraz pora zająć się bokami. Zawsze zaginaj je, kiedy prezent jest do góry nogami, czyli od strony, na krórej łączy się papier. Zacznij od jednej strony: zagnij w doł, równo wzdłuż bocznej ścianki pudełka górną część papieru. Dopasuj starannie, jakbyś chciała zasłonić cały bok tym jednym kawałkiem – powstanie takie coś o trzech ścianach.

IMG_7447

Biorąc boczne ścianki między palce przesuń dłonią od pudełka na zewnątrz i „zaprasuj” boki.

IMG_7450

IMG_7452

Teraz te boczne, zagięte krawędzie trzeba starannie zagiąć do środka. Jeśli dobrze odmierzyłaś papier to wyjdzie pięknie i równo. Zaginij najpier jedną stronę jednocześnie zaginając spodnią częśc papieru.

IMG_7454

Potem zrób dokładnie to samo z drugiej strony. W ten sposób na dole papieru powstanie trójkąt, lub jeśli papieru jest nieco mniej trójkąt z odciętą górą, znaczy się trapez 🙂

IMG_7459

IMG_7463

Na każdym etapie zaginania boków możesz sobie pomóc taśmą klejącą, nawet jednostronną, ale upewnij się, że przykeisz ją tak, by nie była widoczna kiedy skończysz pakowanie.

Teraz trzeba przykleić bok: na górny bok trapezu naklej kawałek taśmy dokładnie takiej szerokości jak papier. Możesz też zagiąć kawałeczek papieru do wewnątrz i dopiero dopiero nakleić taśmę.

IMG_7464 IMG_7466

Najłatwiejszy sposób, by skleić bok to…. postawić pudełko właśnie na tym boku. Wszystko samo się sklei. W przypadku pudełek o większych bokach taśma dwustronna lubi się przykleić krzywo. A tak – stawiasz pudełko, lekko dociskasz i gotowe!

IMG_7469

IMG_7470

Teraz krok po kroku robisz to samo z drugiej strony – ja zazwyczaj robię to już na stojącym pudełku.

IMG_7474

Kilka chwil i gotowe! Jeśli prezent zapakowany jest naprawdę ładnie, to sam papier wystarczy, by wyglądał super!

IMG_7489

A jeśli szukasz pomysłu na to jak zapakować coś bardziej nietypowego to zapraszam na mój kanał na YouTube!

Pakowanie prezentów – naturalne inspiracje

Pakowanie prezentów – kolorowe inspiracje

ŚwiętUlek ebook świąteczny Uli Pedantuli

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.