• Instagram
  • YouTube

Pakowanie prezentów – kolorowe inspiracje

Kto powiedział, że prezenty zawsze muszą być w świątecznych kolorach? Pastelowe, żywe barwy też fajnie wyglądają w Święta! W tym wpisie, przez kolejny tydzień codziennie będą się pojawiać nowe pomysły na kolorowe opakowanie świątecznych paczek!

Przydadzą się do tego kolorowe papiery, tasiemki, brokat, wszystkie w enegretycznych zieleniach, pomarańczach, różach i źółciach. A nawet gumki recepturki czy pomponiki.

IMG_7604

IMG_7606

IMG_7607

IMG_7608

IMG_7622

Prezent z taśmy washi (lub skrawków papierów do pakowania)

Czasem do prezentu opakowanego w zwykły, gładki papier wystarczy dokleić jakiś motyw dekoracyjny i całośc od razu prezentuje się inaczej! Ja zrobiłam to zupełnie na skróty: do kwadratowej karteczki, takiej do notatek, przykleiłam taśmę washi. Możesz oczywiście użyć skrawków kolorowego papieru, tyle, że trzeba je wtedy naklejać klejem. Potem odciełam nadmiar taśmy i karteczkę przykleiłam do prezentu (dzięki karteczce można od razu wyciąć równy kształt, co przy naklejaniu bezpośrednio na prezent byłoby trudniejsze). Na koniec prezent trzeba ozdobić kokardką (zawiązaną „w powietrzu” i przyklejoną kropelką kleju w pistolecie).

kol3         IMG_7747  IMG_7753

Pompony do dzieła!

Kolorowe pomponiki można kupić w sklepach papierniczych albo w Tigerze. Idealnie nadają się do ozdabiania prezentów! Wystarczy przykleić je za pomocą kleju w pistolecie. Pompony można naklejać tak jak ja, zupełnie przypadkowo, albo tworzyć z nich kolorowe wzory! Co więcej: po odklejeniu od prezentu i usunięciu zachniętego kleju można je wykorzystać ponownie do kolejnych dekoracji!

IMG_7623

kol5

IMG_8266

Brokatowy szał

Brokat to cudowny sposób ozdabiania prezentów – wystarczy nakleić trochę drustronnej taśmy na gładko opakowany prezent i obficie posypać brokatem. Można łączyć kolory, tworzyć pasy, kolorowe plamy albo wybrać tylko jeden, ulubiony kolor. Ja zrobiłam dwa kolorowe pasy wykorzystując pastelowe kolory.

IMG_7620

kol6

IMG_7779

 

Choinkowy pejzaż

Jeśli masz jakieś resztki kolorowych papierów możesz wykorzystać je do przygotowania dekoracji prezentu. Ja zrobiłam pejzaż z choinkami, ale można też wyciąć gwiazdki albo chór aniołków! Na białym prezencie narysowałam najpierw wzgórza, które wyglądają jak ośnieżone, a potem klejem w pistolecie (chociaż może też być w sztyfcie albo introligatorski) nakleiłam na nich choinkowy „lasek”.

IMG_7693

kol2

IMG_7708

Gumki recepturki

To chyba najszybszy sposób na pakowanie prezentu, który jednocześnie jest najtrudniejszy do odpakowania… Na gotowy prezent nakładasz kolorowe gumki-recepturki. Ja te w żywych kolorach kupiłam w sklepie Tiger, ale w każdym supermarkecie można kupić dużą paczkę za parę złotych. Jeśli chcesz, żeby obdarowany przed zobaczeniem prezentu musiał się trochę namęczyć to zapakuj prezent właśnie tak 🙂

kol4 IMG_7674 IMG_7671

 

Długaśne wstążki

Najcieńsze materiałowe tasiemki są bardzo niedrogie. Pojedyncza tasiemka nie wygląda efektownie, ale pięć czy sześć już tak! Zawiąż je wokół prezentu i zostaw duży zapas na kokardę, żeby była duża i dobrze widoczna.

sklejka

IMG_7659

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.