• Instagram
  • YouTube

Jeszcze prostszy sposób na zawiązanie kokardy

Dzisiaj druga metoda na wiązanie kokardy na świątecznym prezencie. Idealnie sprawdza się przy nietypowych rozmiarach tasiemek. Ja połączyłam naprawdę szeroką (8 cm) z bardzo cienką (1 cm) i wyszło idealnie!

IMG_7540

Na początek ustalasz jakiej szerokości ma być spodnia, najszersza warstwa kokardy (u mnie czarna wstążka). Układasz z niej taką pętelkę skrzyżowaną z przodu. Potem środkowa kokarda – tu już układasz tylko pętelkę, ale zamkniętą. Powinna być nieco węższa niż ta pierwsza. Do zrobienia kokardy będzie Ci także potrzebna możliwie cienka tasiemka, która posłuży do związania kokardy w jedną całość – u ja wybrałam złoto, żeby ożywić trochę kompozycję.

IMG_7545

Teraz swoje tasiemki ułóż na tej najwęższej – szersza tasiemka na spodzie, węższa na górze. Całość zawiąż najcieńszą tasiemką układając odpowiednio wstążki, żeby utworzyły elegancką kokardę.

IMG_7547

IMG_7549

Potem przesuń węzeł najcieńszej tasiemki na tył kokardy – dzięki temu będziesz mogła ją zamocować do prezentu, a przód będzie wyglądał elegancko.

IMG_7551

IMG_7589

Teraz kokardę trzeba zamocować do tasiemki, którą owinęłaś prezent. Przywiąż ją, a z pozostałej tasienki zrób kokardkę na samej górze. Na koniec, jako wykończenie kokardy za pomocą dwustronnej taśmy mocujemy na środku kokardy kawałek środkowej tasiemki – wytnij krótki kawalek, na jeden z końców naklej taśmę i owiń dookoła.

To najłatwiejszy sposób na zawiązanie dość płaskiej, ale bardzo dużej kokardy.

IMG_7797

Jeśli szukasz natomiast wersji nieco bardziej przestrzennej zapraszam tutaj:

Prosty sposób na zawiązanie kokardy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.