• Instagram
  • YouTube

Prezent na Dzień Mamy DIY

Jestem wielką zwolenniczką własnoręcznie robionych prezentów – zwłaszcza dla osób, które kochacie najbardziej. Odrobina wysiłku włożonego w przygotowanie specjalnego prezentu sprawi bliskim najwięcej radości – nawet, jeśli efekt Waszej pracy jest – oględnie mówiąc – daleki od ideału. Mój tegoroczny pomysł na prezent Dzień Mamy jest prosty – ciężko tu coś popsuć, więc każdy da sobie radę!

Na dobry początek będą Wam potrzebne zdjęcia: mogą to być zdjęcia Mamy, ale też Wasze, rodzeństwa, dalszej rodziny, albo po prostu takie, które upamiętniają fajne momenty albo ulubione miejsca Waszej Mamy.

Ja do wyklejenia tego obrazka wykorzystałam swoje zdjęcia z Instagrama, wydrukowane (szybko, sprawnie i starannie) przez Instadruk.pl, ale możecie użyć zwykłych odbitek albo wydrukować zdjęcia na domowej drukarce, na fotograficznym papierze.

15.03-76

Teraz potrzebna będzie ramka – najlepiej taka, jakiej używaliśmy przy obrazkach z ludzikami LEGO, czyli takie, które mają przestrzeń między tylną ścianką a szybką. W Ikea macie spory wybór – na przykład ramki z serii RIBBA.

15.03-78

Z grubego kartonu dowolnego koloru wytnijcie tło, do którego będziecie przyklejać zdjęcia. Wycinajcie bardzo precyzyjnie – tło musi idealnie leżeć na tylnej ściance ramki, tak, żeby nie było za duże i nie wyginało się – zdjęcia muszą idealnie przylegać, bo inaczej szybko się odkleją.

15.03-79

Teraz wystarczy ułożyć „na brudno” wybrane zdjęcia – możecie stworzyć z nich kompozycję, jakiś kształt – koło, serce, kwadrat. Możecie układać jedne na drugich, albo oddzielać zdjęcia od siebie. Pamiętajcie jednak, żeby najpierw przetrenować różne pomysły na ułożenie zdjęć.

15.03-80

Kiedy jesteście już zdecydowani zróbcie zdjęcie swojej kompozycji – w ten sposób na pewno przykleicie finalną wersję jak należy.

15.03-81

Teraz wystarczy już tylko przykleić zdjęcia zgodnie ze wzorem ze zdjęcia – ja używałam do tego celu kleju w pistolecie, ale możecie wykorzystać introligatorski albo zwykły klej do papieru.

15.03-82

Tak przygotowany obrazek umieszczamy w ramce (przyjrzyjcie się tylko gdzie jest haczyk do wieszania, żeby nie wyszło do góry nogami) i gotowe!

15.03-83

Szukasz pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Zapraszam do tego wpisu: KLIK

A więcej inspiracji prezentowych znajdziecie z zakładce „PREZENTY” w menu bloga (możecie się tam też przenieść klikając w TEN LINK).

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.