• Instagram
  • YouTube

Pakowanie prezentów – w to, co jest pod ręką

IMG_8089

To już ostatni tydzień mojego przedświątecznego cyklu o pakowaniu prezentów. Tym razem przygotowałam wersje na ostatnią chwilę, czyli takie, które możecie zrobić z tego, co macie dosłownie pod ręką.

Gwiezdny wieniec

To mój ulubiony tegoroczny sposób! Wycinarką do kształów wytnij z gazety, najlepiej z kolorowych stron z reklamami gwiazdki. Najlepiej, jeśli będą w dwóch wielkościach – większe i mniejsze. Z drucika zrób wianuszek i przyklej go klejem na gorąco do prezentu opakowanego w szary papier. Zmiast drucika możesz wykorzystać sznurek, resztkę wstążki – cokolwiek, co można uformować w koło lub kwadrat a nawet trójkąt. Do wianuszka przyklej gwiazdki – na te wieksze można nakleić mniejsze, tworząc dwie warstwy. Po zdjęciu z prezentu sam wianuszek jest super dekoracją!

kol4

IMG_8178

IMG_8251

Po prostu gazeta

Pudełko zapakowane w zwykłą gazetę też może wyglądać znakomicie, jeśli obwiążesz je kokardą „na bogato”. Im więcej koloru, brokatu i szerokości tym lepiej!

kol5

IMG_8242

kol6

IMG_8245

Jeśli chcesz, żeby Twoje dzieci miały zajęcie na parę godzin to posadź je gdzieś w kąciku z dziurkaczem i stertą gazet! Gazetowe konfetti to piękny sposób na pakowanie, chociaż trzeba się potem liczyć z odkurzaniem przez wiele dni 🙂 Do gotowego prezentu przyklejami dwustronną taśmę i posupujemy kolorowymi kółeczkami dopóki nie przykryją taśmy w całości!

Gazetowe kwiaty

To chyba najbardziej efektowny sposób dekorowania z użyciem gazety. Wystarczy narysować ołówkiem kształt spirali – zewnętrzne brzegi, powinny być szersze i zwężać się w stronę środka. Potem wycinasz spiralę aż do środka i zawijasz w piękny kwiatek. Kolorowa nitka ożywi zwykły szary papier, a róże przyklej w jednym miejsu, na skrzyżowaniu nitek klejem w pistolecie.

kol3

IMG_8155

IMG_8159

IMG_8160

Kolorowe, papierowe bombki

Prezent zapakuj w gazetę. Z resztek kolorowego kartonu wytnij ręcznie albo wykrawaczem kółka i nawlecz je na kawałek kolorowej włóczki. Ułóż ładnie jedna koło drugiej i zawiąż na prezecie!

kol2

IMG_8238

IMG_8143

Imię z gazety

Możecie – jak w anonimowym liście – wycinać literki z tytułów gazet, ale możecie też stworzyć duże, ładne litery. Na dobry początek wydrukowałam imię Rysio pisane dużą, grubą czcionką. Niestety nie wpadłam na to, że powinnam wydrukować je wspak, czyli w lustrzanym odbiciu. To utrudniło mi pracę potem, więc bądźcie mądrzejsi ode mnie! Kartkę z imieniem naklejam na gazetę klejem introligatorskim kładę pod ciężką książką, żeby dobrze wyschło. Potem wystarczy wyciąć literki według wydrukowanego kształtu i nakleić je na opakowanie z szarego papieru. Im większe litery tym bardziej spektakularny będzie efekt!

kol1

IMG_8236

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.