• Instagram
  • YouTube

Pomysł na prezent: „Znajdź mnie”

Odliczanie na moim Facebooku (tu) i Instagramie (tu) trwa, a dzisiaj zaczynamy cykl świątecznych wpisów!

W wiadomościach do mnie często pytacie o pomysły na świąteczne dekoracje, pomysły na prezenty oraz nietypowe choinki!

Wszystko to i znacznie więcej pojawi się na blogu w najbliższych dniach!

A zaczynamy od pomysłu na własnoręczny prezent dla kogoś, kto na przykład ma już wszystko. Albo kogoś, komu chcecie podarować coś od serca, ale niekoniecznie za miliony monet.

00801

Do przygotowania tego wyjątkowego prezentu będzie Wam potrzebne: pojemny słój, trochę orzechów laskowych i włoskich, dziadek do orzechów oraz klej w pistolecie oraz dość wąski kawałek papieru i kolorowy długopis.

00803

Zacznijcie od rozłupania jednego orzecha włoskiego – ale uwaga, musicie go rozłupać na dwie równe połowy, wzdłuż tego naturalnego „łączenia”. Mnie się udało dopiero przy czwartym orzechu, więc nie zniechęcajcie się.

00806

00807

Teraz delikatnie, żeby nie uszkodzić skorupki trzeba usunąć orzecha z łupinki – przyda się tu ostry mały nożyk albo nawet miniaturowe szydełko. Kiedy łupinka jest gotowa na pasku papieru napiszcie starannie życzenia. A może to będzie „kupon” na prezent, którego nie da się zmieścić pod choinką? Na przykład na wspólny romantyczny weekend czy kolację w wymarzonej restauracji? Kiedy już napis będzie gotowy zwińcie go ciasno w rulonik i umieśćcie w połowie łupinki. Teraz trzeba tylko starannie skleić orzecha klejem w pistolecie, tak, żeby nie było widać, że kiedykolwiek był rozłupany. Orzech z „prezentem” wrzućcie do słoja tak, żeby znalazł się gdzieś w środku. Najpierw ułóżcie warstwę włoskich, potem dorzućcie garść laskowych, które wypełnią przestrzeń między większymi orzechami i tak na zmianę.

00810

00812

00814

Słój możecie udekorować w dowolny sposób: albo „na bogato” jak ja, albo naturalnie: sznurkiem z przywiązanymi szyszkami i gałązką choinki. Możecie także na słoju umieścić etykietę z imieniem obdarowanej osoby.

00816

00817

Kiedy teraz o tym myślę, to piękny sposób na ukrycie pierścionka zaręczynowego… 🙂

img_48431

Miłego tworzenia!

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.