• Instagram
  • YouTube

Jak przerobić słoik na imprezową szklankę?

Są takie momenty, kiedy w domu pojawia się więcej gości niż zwykle, a w domu nie ma wystarczająco dużo szklanek. Ja nie przepadam za plastikowymi kubkami – pomijając aspekt estetyczny – to mało ekologiczna opcja. Albo inna sytuacja: do domu wpadną goście i chcecie sprawić, żeby stół był trochę bardziej kolorowy.

Mam dwa was fajny i prosty pomysł: słoiki w wersji kolorowo-gumowej, czyli udekorowane balonami.

pedantula0103-58

Do ich wykonania będą Wam potrzebne kolorowe balony i zwykłe słoiki oraz niezmywalny flamaster. I oczywiście ostre nożyczki.

pedantula0103-53

Najpierw potnijcie balony w paski o szerokości 1,5 cm. Zostawcie sobie także „czubki” balonów: przydadzą się na dno słoików. Te jednak muszą być dużo szersze – górę balonu musicie odciąć mniej więcej w połowie.

pedantula0103-54

Teraz wystarczy naciągnąć balonowe paski na słoiki: nie przejmujcie się jeśli pasek nie ułoży się równo. Po pierwsze możecie go tak zostawić, wtedy słoik będzie miał efekt „fali” kolorów. Potem zakładaj kolejne paski – albo zostawiając odstęp albo nakładając kolory na siebie – stworzą wtedy kolejny odcień. Na sam koniec zostaw „ubieranie” podstawy: ona jest opcjonalna, bo ciężko się nakłada, choć daje fajny efekt.

pedantula0103-56

pedantula0103-57

Każdą stworzoną w ten sposób szklankę możesz podpisać, albo napisać na niej coś śmiesznego, tak, żeby goście ich nie pomylili! Kolorowe balonowe szklanki to także idealna podstawa do dekoracji stołu: wystarczy dodać pstrokate serwetki, biały obrus i białe talerze i gotowe!

pedantula0103-59 pedantula0103-69

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.