• Instagram
  • YouTube

Najsmaczniejsze choinki pod słońcem

Długo szukałam oryginalnego pomysłu na dekorację stołu, bo przecież wszystko już było.

A jadalna oryginalna dekoracja to już naprawdę duża sztuka…

A jednak! Któregoś jesiennego dnia wpadłam na smakowity pomysł. Przecież z wafelków do lodów można zrobić pyszne choinki! Wystarczy trochę lukru i posypka albo wiórki kokosowe i choinka gotowa!

No to do roboty!

01103

Po pierwsze wafelki: kupiłam je w cukierni. Akurat o tej porze roku lody w kulkach nie cieszą się szczególną popularnością, więc nawet się ucieszyli kiedy kupiłam od razu dwadzieścia.

Po drugie lukier: możecie go zrobić sami ale możecie także wykorzystać gotową polewę, którą podgrzewa się w ciepłej wodzie jeszcze w opakowaniu. Własny lukier ma tę zaletę, że można przygotować go w nieco rzadszej wersji. Dzięki temu łatwiej go będzie rozprowadzić po całym wafelku. Równie pięknie będą wyglądać zacieki z gęstego lukru. Co kto lubi. Możecie także na całym zielonym drzewku zrobić białym lukrem ośnieżone szczyty.

Po trzecie dekoracje: Można dekorować flamastrami z lukrem: namalować zielone igiełki albo ażurowe łańcuchy czy inne dekoracje. Możecie użyć posypek: piękne są cukrowe śnieżynki, ale i kolorowe kuleczki czy patyczki będą się prezentować znakomicie. Jeśli Wasz stół jest złoty lub srebrny wybierzcie groszek w tym właśnie kolorze. Moim zdaniem najpiękniejszą dekorację tworzą wiórki kokosowe: wyglądają dosłownie jak płatki śniegu!

01105

01104

01106

01116

01107

Bardzo fajny efekt uzyskacie nakładając jeden wafelek na drugi, tworząc wyższe i niższe drzewka.

01109

A najlepsze w tej dekoracji jest to, że w całości jest jadalna. Więc dzieciaki, które zwykle średnio lubią wigilijne potrawy, będą mogły po kolacji wszystko schrupać!

01110

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.