• Instagram
  • YouTube

Wieniec z bombek

W sklepach znajdziecie w tej chwili mnóstwo ładniejszych albo brzydszych wieńców z bombek. Łączy je jedno: kosztują zazwyczaj 3x więcej niż bombki użyte do ich przygotowania. W sumie logiczne, ale po co płacić absurdalnie dużo za coś, co z dużą frajdą możecie zrobić sami? Tym bardziej, że najtańszy wieniec jaki znalazłam kosztował ponad 50 zł chociaż był przygotowany z plastikowych bombek.

Żeby było jasne – w plastikowych nie ma nic złego. Chociaż ja generalnie wolę szklane bombki, to jednak te z plastiku są w przypadku wieńca bardziej praktyczne. Będzie mniej strat 🙂

00995

00996

00997

Do przygotowania wieńca będzie wam oczywiście potrzebna podstawa: może być taka jak mam ja, słomiana, kupiona w kwiaciarni lub na giełdzie kwiatowej. W większych sklepach papierniczych są też takie z papieru albo styropianu – ale uwaga: te białe trzeba zawsze pomalować najlepiej farbą akrylową na jakiś ciemniejszy kolor, żeby nie prześwitywało białe (no, chyba, że robicie wieniec z białych bombek).

Najłatwiej stworzyć piękny wieniec wykorzystując bombki w co najmniej 3 rozmiarach. Zamocujcie na początek jedną, dużą bombkę dość centralnie, a potem zapełniajcie stopniowo przestrzeń wokół niej dokładając mniejsze i większe bombki. Im gęściej tym lepiej. Pamiętajcie także o wypełnieniu przestrzeni od wewnętrznej strony wieńca, bo tam najbardziej będzie widać braki. Mocując bombki na klej w pistolecie przyklejajcie je nie tylko do podłoża, ale i do siebie nawzajem, dzięki temu konstrukcja będzie solidna. Co więcej – zwłaszcza przy małych wieńcach będą bombki, które wcale nie będą dotykały podstawy.

01003

01002

00999

I teraz są dwie szkoły: jedna mówi, że powinno się eksponować wyłącznie okrągłą część bombki, czyli, że należy zdjąć mocowanie na sznurek i przyklejać tak, by dziubek bombki był skierowany do dołu i niewidoczny. Druga szkoła z kolei (którą jak widzicie wyznaję) twierdzi, że nie trzeba wcale ukrywać, że to bombka, a złote czy srebrne „ogonki” mogą być dekoracyjne. Zróbcie tak, jak się Wam podoba.

01013

01005

Zachęcam Was też gorąco do mieszania kolorów i odcieni: w złotym wianku może się znaleźć trochę czerwieni albo srebra, a najbardziej energetyczny wianek będzie taki, w którym bombki czerwone będą się mieszać z fioletowymi, zielonymi, ciemno różowymi i z granatowymi.

01011

01009

Gotowy wianek możecie zawiesić na drzwiach wejściowych, nad kominkiem, ale także wykorzystać jako świecznik umieszczając w środku kilka świec (ale uwaga: jeśli wieniec jest z plastikowych bombek musicie mieć go stale na oku!).

01010

01004

01007

 

 

 

8 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.