• Instagram
  • YouTube

Dekoracje na środek świątecznego stołu

Elementem obowiązkowym moich Świąt jest dekoracja na środek stołu. Tak, wiem, stół wigilijny jest zazwyczaj tak zastawiony, że ledwo mieszczą się na nim potrawy! Ale poza posiłkami i przed ich podaniem stoi pusty – a że często jest też rozłożony do swoich maksymalnych rozmiarów, warto zostawić na nim piękną dekorację, która wypełni przestrzeń. Ja zawsze nakrywam do stołu dość wcześnie, bo nakryty stół sprawia wrażenie „gotowości” całego domu do świętowania. I właśnie zanim goście zasiądą do stołu i zanim potrawy wjadą na stół, ustawiam na środku stołu coś fajnego!

Magiczna kula

Do jej przygotowania użyłam przedmiotów, które już miałam w domu – część z nich doskonale znacie! Podstawą tej dekoracji jest szklany wazon w kształcie kuli. Do środka włożyłam bardzo wytrzymały bluszczyk, który doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju aranżacjach. Przesadziłam go do filiżanki ze świątecznym motywem, do której dodałam szyszki, białą figurkę jelonka i… światełka LED-owe zasilane na baterie. Niewiele pracy, a przyznacie, że efekt jest spektakularny!

Aranżacja na tacy

To jedna z prostszych propozycji. Na jednej ze znanych Wam już (np. z tego wpisu o świątecznych aranżacjach stołu: LINK) złotych podkładek ustawiłam świąteczne figurki, gałązkę skubniętą z ogrodu i… oczywiście światełka, które zwłaszcza w okołoświątecznym czasie mają magiczną moc przekształcania zwykłych przedmiotów w prawdziwe cudeńka.

Miniatura lasu

Miniatura lasu w szczapce drewna to propozycja dla tych, którzy nie boją się majsterkowania 🙂 Do jej wykonania będziecie potrzebować stabilnego kawałka drewna, gałązek (mogą to być dolne gałązki Waszej choinki, lub pojedyncze zdobycze ze spaceru – byle nie zrywane hurtowo 😉 ). Tutaj wyciągamy z szafy „ciężki” sprzęt, czyli wiertarko-wkrętarkę, którą nawiercamy w drewienku otwory.

W otworach umieszczamy następnie małe gałązki, tworząc zgrabną aranżację – pamiętajcie, że jeśli chcecie umieścić ją na stole, musi wyglądać efektownie ze wszystkich stron.

Minimalistyczny wieniec

To propozycja, do przygotowania której możecie zaangażować najmłodszych. Z masy solnej przygotowaliśmy gwiazdki, które po porządnym wyschnięciu dzieci pomalowały zwykłymi plakatowymi farbkami. Następnie przy pomocy kleju na gorąco przymocowałam gwiazdki do wieńca. W środek włożyłam wazon, który świetnie sprawdza się także w roli świecznika z grubą blokową świecą wewnątrz. Dla spójnego efektu kilka gwiazdek przykleiłam również do świecznika.

Pamiętajcie, że klej na gorąco doskonale odchodzi od większości powierzchni, dlatego nie musicie się martwić, że Wasz świecznik już na zawsze pozostanie w bożonarodzeniowym klimacie 🙂 Po Świętach wystarczy delikatnie odkleić gwiazdki i po krzyku.

Mam ogromną nadzieję, że moje pomysły zainspirują Was do tworzenia własnych ozdób! Podobnie jak wczoraj, poproszę, żebyście podzielili się swoimi kreacjami na FB i Instagramie, koniecznie oznaczając mnie (@ulapedantula) lub dodając hasztag (#ulapedantula), żebym mogła je zobaczyć!

To już ostatni przedświąteczny post, więc życzę Wam dużo uśmiechu, szczęścia, czasu z bliskimi. Wspaniałych prezentów, pyszności na stole i kolędowania! Oby ten wspólny czas dał Wam radość i rodzinne ciepełko!

Materiał powstał przy współpracy z firmą:
23 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.