• Instagram
  • YouTube

Lego domowego użytku

W moim domu mam prawdziwy magazyn klocków Lego. Pewnie stanowczo za dużo na jednego młodego człowieka, ale z drugiej strony Rysio bawi się nimi bez przerwy. Nie tylko buduje gotowe zestawy, ale też przebudowuje je, rekonstruuje, ulepsza. To zmniejsza moje wyrzuty sumienia, że w temacie Lego jest stanowczo rozpieszczony 🙂

ula pedantula lego

Lego już jest elementem dekoracyjnym w naszym domu: LINK DO WPISU.

A jeśli szukasz pomysłów na to jak przechowywać klocki zapraszam tu: LINK. 

Nadmiar klocków w domu sprawił, że zaczęłam szukać dla nich nowych zastosowań. Jest mnóstwo kreatywnych pomysłów na zabawki czy konstrukcje z lego, ale także na ich praktyczne zastosowanie. Oto te lego-przedmioty, które sprawdziły się u mnie najlepiej!

Pojemnik na długopisy

Na biurku Rysia kredki i długopisy zawsze leżały w bałaganie, dopóki nie zrobiliśmy wspólnie tego pojemnika. Żeby wykonać prostą wersję wystarczy sporo kolorowych klocków 4×2 albo dłuższych i płaska podkładka odpowiedniej wielkości. Układając kolejne klocki pamiętaj, żeby zasłaniać łącznia między klockami z niższego poziomu, czyli składać tak, jak buduje się ceglany mur. Dzięki temu cała konstrukcja będzie trwalsza. Górę wykończyłam cienkimi klockami w jednym kolorze, żeby było symetrycznie z dołem 😉 Jeśli masz odpowiednio dużo klocków w jednym kolorze możecie zrobić kolorowe pasy albo zebrę. A jeśli wystarczy Ci samozaparcia możesz też stworzyć cały biurkowy przybornik.

IMG_8822

 

 

Klucze zawsze pod ręką

Nie zliczę ile razy nalatałam się po domu w poszukiwaniu kluczy… A ile razy z tego powodu spóźniłam się na spotkanie to już zupełnie inna historia 🙂 Okazuje się, że Lego i tu przychodzi z pomocą. Poza klockami „z dziurką” będzie Ci potrzebna płaska płytka, taśma montażowa do zamocowania płytki na ścianie i kółeczka do kluczy (do kupienia za parę groszy w punkcie dorabiania kluczy). Klucze przypinasz do kółeczek, a kółeczka do dziurawego klocka, który w ten sposób staje się breloczkiem. Po powrocie do domu przypinasz brelok do płytki wiszącej na ścianie i ZAWSZE wiesz, gdzie znajdują się Twoje klucze. No i nie trzeba będzie ganiać dzieciaków, żeby pilnowały swoich kompletów.

IMG_9040

IMG_9049

Podkładki pod szklanki i kubki

To mój ulubiony praktyczny sposób na zastosowanie Lego. Cienkie klocki łączymy tak, by powstały kwadratowe podkładki. Tak, jak w przypadku organizera na biurko możesz zrobić wersję jednokolorową, w pasy lub misz-masz jak u mnie. I znów: nie trzeba będzie ganiać dzieciaków, by odstawiały szklanki z napojami na podkładki, bo same będą tego pilnować. A że każda podkładka może być inna to i szklanki nie będą się mylić kiedy dzieciaków będzie więcej.

IMG_8823

IMG_8828

Strażnicy kabelków

Można używać zwykłych uchwytów na kable, a można zrobić sobie całą armię kabelkowych strażników – pytanie tylko, czy uda Ci się wynegocjować z dzieckiem fajne figurki. Najlepiej przykleić je do brzegu biurka za pomocą gumy mocującej lub taśmy „za plecki”. Jeśli zdecydujesz się na mocniejszy klej typu „kropelka” możesz śmiało przykleić swoich strażników za nogi, na stojąco. Bardzo lubię, kiedy jakieś nietypowe zastosowanie przedmiotu jest zabawne i praktyczne jednocześnie, a to jest dokładnie taki przykład!

IMG_8772

Miłej zabawy!

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.