• Instagram
  • YouTube

Puzzle i planszówki w porządku!

Dzieeeeeń dobry! Kolejny etap wyzwania to puzzle i planszówki, których poukładanie jest czasem niezłą łamigłówką! Jak się za nie zabrać? To bardzo proste!

Planszówki

Kiedy rozpoczęliśmy nasze wyzwanie #ulatujpokój jedno z najbardziej spektakularnych zdjęć przesłała mi Kasia, która przepięknie ogarnęła pokój wspólnie ze swoim synem Jakubempuzzle i planszówki w porządku

Od razu rzuciło mi się w oczy, że mają sporo planszówek, więc napisałam, że efekty super, ale ja bym te planszówki ustawiła pionowo. Chwilę później przychodzi kolejna wiadomość:

No i teraz jest FE-NO-ME-NAL-NIE!

Bo planszówki – jak książki  – powinny stać pionowo. Wtedy nie ryzykujecie, że cała misterna piramida zawali się kiedy będziecie chcieli wyjąć coś z jej spodu. Właśnie tak ustawione są planszówki w pokoju Rysia.

planszówki w pokoju Rysia Ula Pedantula

Planszówek też nie „chomikujcie”. Jeśli nie graliście w coś parę miesięcy, to naprawdę nie ma co trzymać!

PUZZLE

Co do puzzli – z ich przechowywaniem nie powinno być problemu, bo cały czas powinny być w ruchu! Ja – podobnie jak w przypadku ubrań dziecięcych – po prostu wymieniam się ze znajomymi, więc w sumie co ułożymy, to zaraz oddajemy. Mamy więc może ze 2-3 pudełka jednocześnie.

Za to do puzzli jest nieskończona ilość genialnych akcesoriów (zapiszcie je sobie w PlanUlku w pomysłach na prezent dla kogoś, kto kocha układać). Ja nie mam żadnego z tych specjalistycznych, bo… układam na kartonie, który ma chyba 120×80 cm, który kupiłam w sklepie dla plastyków. Karton na co dzień stoi za szafą i wyjeżdża tylko na czas układania. Dzięki temu – jeśli układamy na przykład na stole – możemy przenieść puzzle w inne miejsce i zjeść obiad jak ludzie. Dość często układamy jednak puzzle na platformach w pokoju Rysia (skąd pomysł i jak go realizowałam możecie poczytać w tym wpisie o metamorfozie pokoju Rysia z pokoju dziecięcego w pokój nastolatka KLIK)

Wracając do puzzli, możecie je układać na:

Bierzcie się zatem za przegląd czyli dzisiejsze zadanie i miejmy kolejny temat z głowy!

Jeśli dopiero dołączyliście do wyzwania #ulatujpokój i chcecie nadrobić zaległości przychodzę z pomocą: wszystkie dotychczasowe wpisy znajdziecie w zakładce #ulatujpokój, którą znajdziecie w menu głównym bloga. Na skróty przeniesiecie się tam KLIKAJĄC TUTAJ.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.