• Instagram
  • YouTube

Ulubione zabawki maluszka

Często dostaję od Was pytania o ulubione zabawki Roberta, bo albo szukacie czegoś dla własnych dzieci, albo na prezent dla kogoś bliskiego. Dzisiaj zatem podrzucam Wam zabawki, które były najczęściej używane przez pierwszy rok wspólnych zabaw.

Miękkie piłeczki do zawieszania

Pierwsza zabawka, którą Robert świadomie się bawił. Można je zawiesić na pałąku nad leżaczkiem czy fotelikiem samochodowym, uchwyt można wykorzystać jako gryzak. Miękkie piłeczki szeleszczą, plastikowa ma w sobie drugą piłeczkę, a niej kulki, więc zabawka jest pełna kolorów i delikatnych dźwięków.

Zabawki maluszka kulki ula pedantula
Gryzak z piłeczkami sensorycznymi B.Toys [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie, żeby przenieść się do sklepu, link afiliacyjny]

Trzy kulki z dzwonkami

To dość ciężkie kulki, z których każda ma inną strukturę. W środku znajdują się dzwonki, które wydają przyjemne dźwięki, kiedy kulka się toczy. Między wypustki w kulkach można wkładać paluszki, ćwiczyć turlanie, podnoszenie, potrząsanie.

kulki z dzwonkami

„Przekładełko”

Nie mam pojęcia, jak fachowo nazywa się ta zabawka, ale te kolorowe półkola można przełożyć na „pyk” na drugą stronę. Na początku zabawa polegała tylko na trzymaniu i dotykaniu, potem na przeklikiwaniu na drugą stronę i gryzieniu.

zabawki niemowlaka popit
Duży popit Fat Brain [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie, żeby przenieść się prosto do sklepu – link afiliacyjny]

Klatka dla klocków

Początkowo Robert bawił się tylko klockami: każdy ma inny kształt, kolor i strukturę. Nieco później wpadł na to, jak wyjmować klocki z klatki, a niedawno także na to, jak je wkładać.

klatka dla klocków zabawki
Elastyczna kostka InnyBin [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie i przenieś się prosto do sklepu]

Sześcian

Jest miękki i „kładzie się”, kiedy się go naciśnie. Kolorowe kulki można gryźć albo obracać w paluszkach, a że całość jest lekka i elastyczna, to także idealna zabawka do zabrania na wyście z domu.

zabawki dla maluszka ula pedantula
Sześcianik Quubi [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie i przenieś się prosto do sklepu – link afiliacyjny]

Wirujące kwiatki

To kwiatki/śmigiełka na przyssawkę. Można je przymocować do lodówki, kuchennych szafek, stołu czy fotelika. Obracają się w obie strony, a ich „skrzydełka” można traktować jako gryzak.

Wirujące przyssawki Fat Brain Toys [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie i przenieś się prosto do sklepu – link afiliacyjny]

Kulodrom

Kulki są na tyle duże, że zabawa nimi jest bezpieczna, a cała konstrukcja jest solidna i bardzo kolorowa. Kulodrom ma blokadę, która unieruchamia kulki na kolejnych piętrach. Dopiero podniesienie piłki, która właśnie sturlała się z toru, odblokowuje kolejne kuleczki. Zabawa nie tylko dla dzieci 🙂

ula pedantula kulodrom Ula Pedantula kulodrom Zakręcona wieża Rollagain Fat Brain Toys [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie i przenieś się prosto do sklepu – link afiliacyjny]

Nakręcane kwiatki

Zdecydowanie mój numer 1 w tym zestawieniu, bo Robert spędził już wiele godzin na zabawie tą zabawką. Na podstawce mocuje się „zagwintowany” trzonek, na który w dowolnej kolejności nakładamy kolorowe kółka, które „wkręcają się” same! Można się bawić także bez podstawki, „skręcając” kółeczka aż spadną. Opcji jest mnóstwo!

Ula Pedantula nakręcane kwiatki Ula Pedantula nakręcane kwiatki Ula Pedantula nakręcane kwiatki
Zakręcona wieża piramidka Fat Brain Toys [kliknij TUTAJ lub w zdjęcie i przenieś się prosto do sklepu – link afiliacyjny]

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.