• Instagram
  • YouTube

Miejsce do nauki, czyli „back to school” 2020

Powiem Wam zupełnie szczerze, że nie wiem, jak to się stało, że ani się obejrzeliśmy, a już mamy ostatni tydzień wakacji! Koniec wakacji i nowy rok szkolny to nierozłączna para, więc dzisiaj opowiem Wam, jak planuję wyposażyć miejsce do nauki dla Rysia na nowy rok szkolny!

Od lat prosicie mnie o wpisy i filmy z gatunku „Back to School”, więc w tym roku planuję aż dwa takie wpisy! Dzisiaj porozmawiamy o stanowisku do nauki, a pod koniec tygodnia pokażę Wam mój wybór śniadaniówek i butelek, które najlepiej sprawdzą się w szkolnych plecakach!

Szczerze mówiąc, jestem ostrożną optymistką jeśli chodzi o powrót dzieci to nauki w trybie stacjonarnym i szykuję na wszelki wypadek spokojne stanowisko pracy dla Rysia w domu. Zobaczymy, jak to będzie, i mam wielką nadzieję, żę to miejsce będzie bardziej miejscem rozrywki, a nie szkolnych zajęć, ale trzeba być gotowym na wszystko!

CO TO BĘDZIE?

Nie muszę Wam mówić, jak bardzo drugi semestr poprzedniego roku szkolnego dał nam wszystkim w kość! My rodzice jeszcze bardziej doceniliśmy nauczycieli i czas, który dzieci spędzają na nauce w szkole. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy!

MIEJSCE DO NAUKI, CO  SIĘ PRZYDA?

Przyznaję bez bicia, że na razie mamy jedynie fotel gejmingowy, o którym mówiłam więcej w filmie o praktycznych…prezentach świątecznych. Film możecie obejrzeć, klikając TUTAJ. Mamy też lampkę biurkową, a reszta… jest na razie w sferze planów i negocjacji. Jeśli jesteście na podobnym etapie, być może znajdziecie w tym wpisie inspirację!

Miejsce do nauki powinno spełniać kilka podstawowych zasad, których niezależnie od wyposażenia sprzętowego, na jakie się zdecydujemy, powinniśmy przestrzegać. Jakie to zasady?

  • Dostęp do światła dziennego. Jeśli to możliwe, ustaw biurko przy oknie. Pamiętaj, żeby światło nie rzucało cienia – jeśli Twoje dziecko jest praworęczne – niech pada z przodu lub z lewej strony. Jeśli jest leworęczne – źródło światła powinno znajdować się po prawej stronie.
  • Lampka do pracy. Dziecko w żadnym wypadku nie powinno uczyć się przy „górnym” świetle. Lampka na biurko to podstawa. Ważne, żeby oświetlając zeszyt czy książkę, nie raziła jednocześnie w oczy, dlatego powinna mieć regulowaną wysokość.
  • Fotel. Fotel do pracy powinien być przede wszystkim dopasowany do wysokości ucznia. Jeśli macie naprawdę małe dzieci, poszukajcie foteli, które dają możliwość podparcia stóp. Dobre podparcie pleców i możliwość oparcia łokci na podłokietnikach to bardzo ważne aspekty.
  • Szafka. Ja wiem, że są różne style pracy, ale ja wyznaję zasadę, że bałagan na biurku, to bałagan w głowie. Dlatego chcę zapewnić Rysiowi możliwość utrzymania na biurku porządku. Stąd pod biurkiem znalazła się szafka z szufladami. Wszystko znajdzie w niej swoje miejsce.

JAKI SPRZĘT WYBRAĆ?

Podczas nauczania zdalnego Rysio korzystał z tableta. Od biedy to wystarczało, ale po rozmowach z nauczycielami postanowiliśmy, że w tym roku Rysio dostanie swój pierwszy komputer. Decyzję wyboru konkretnego sprzętu jeszcze będziemy podejmować, ale ja już dzisiaj mogę podzielić się z Wami listą sprzętów, które mogą bardzo ułatwić organizację kącika pracy ucznia.

miejsce do nauki

1: Podkładka pod myszkę w rozmiarze XL SPC Gear Endorphy Cordura Speed XL   || 2: Fotel gejmingowy, który sprawdzi się także dla ucznia SPC Gear EG450 BK  || 3: Podkładka pod myszkę ze wsparciem nagdarstka Natec Marmot NPF-0783  || 4: Tracer Podkładka chłodząca Gamezone Wing 17,3″ RGB polepszająca ergonomię pracy

 

Listwa antyprzepięciowa to coś, co kiedyś wydawało mi się po prostu bardzo dużym przedłużaczem. Tymczasem jest to niezbędny element setupu sprzętowego. Zabezpiecza ona bowiem komputer przed nagłymi skokami napięcia, które zwłaszcza w naszym wiejskim domu nie są niczym niespotykanym!

Podkładka pod mysz. Na zdjęciach widzicie dwie opcje: jedna z nich to podkładka na całe biurko. Ta jest specjalna, zaprojektowana z myślą o gejmerach – nie ogranicza pola ruchu myszką, a także jej nie spowalnia, co (podobno!) ma ogromne znaczenie. Druga podkładka ma takie specjalne oparcie na nadgarstek – przy długiej pracy pozwala uniknąć napięć w dłoni i przedramieniu.

Kolejną rzeczą, ważną, jeśli Wasz uczeń korzysta podczas lekcji z laptopa, jest podkładka chłodząca pod komputer. Jest wyposażona w wiatraczek, który chłodzi nagrzewający się mechanizm, ale równie ważną funkcją jest to, że pozwala ona unieść komputer: dzięki temu wygodniej pisze się na klawiaturze, a ekran komputera jest na większej wysokości. Nasz uczeń utrzymuje wtedy lepszą pozycję głowy – spogląda bardziej przed siebie niż w dół. Jest to więc gadżet wspomagający zarówno wygodę, jak i zdrowie.

miejsce do nauki

1: Hub USB z czytnikiem kart Reinston EHUB004  || 2: Słuchawki z mikrofonem Trust GXT 414 Zamak,   które pasują do: PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Nintendo Switch   || 3: Lampka biurkowa Maxcom ML1001USB   || 4: Listwa antyprzepięciowa 

 

Skoro już mowa o laptopach, często zdarza się, że mają niewiele wejść USB. A tymczasem coraz więcej sprzętów możemy w ten sposób połączyć z komputerem, chociażby po to, żeby je naładować! Dlatego bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tzw. hub USB, czyli po ludzku – rozgałęziacz 🙂 ten, który znalazłam ma wbudowany także czytnik kart. Całkiem przydane rozwiązanie.

Słuchawki z mikrofonem. To jest absolutny must-have w zdalnej szkole. Dzięki temu inni uczestnicy lekcji czy spotkań na Zoomie lepiej nas słyszą. Pozwala się nam też odciąć od otoczenia, co jest szczególnie cenne, jeśli nie mamy warunków do tego, żeby wygospodarować dla ucznia osobny pokój do nauki. Dodatkowy plus jest taki, że ten właśnie model jest kompatybilny z konsolami do gier, np. z PlayStation, więc jeśli nie macie ochoty słuchać odgłosów gier – to jest idealne rozwiązanie. Tak tylko podpowiadam 😉

Tyle podpowiedzi ode mnie! Jestem bardzo ciekawa, jakie sprzęty (prócz komputera i drukarki) najlepiej sprawdzają się w Waszych domach. Jestem też bardzo ciekawa, jak naprawdę będzie wyglądała szkoła w tym roku, no ale to się dopiero okaże:)

W opisach zdjęć znajdziecie aktywne linki, które przeniosą Was prosto do sklepu. Klikając nazwy wybranych przeze mnie modeli, możecie sprawdzić aktualne ceny i promocje (szczególnie polecam sprawdzanie cen nocą i w weekendy! Linki, które widzicie w tym wpisie, to linki afiliacyjne – jeśli dokonacie zakupu za pośrednictwem mojego linku, ja otrzymam prowizję od zakupu. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie modele będą pomocne przy podejmowaniu decyzji.

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.