• Instagram
  • YouTube

Jak wybrać wózek dla dziecka – praktyczne porady

W dzisiejszym filmie podpowiem Wam, jak wybrać wózek dla dziecka. Przedstawię praktyczne porady i kryteria wyboru wózka dziecięcego – zarówno jeśli chodzi o wózek głęboki, jak i spacerowy. Powiem, na co zwrócić uwagę, oraz na własnym przykładzie pokażę, co się sprawdza, a co niekoniecznie. A poniżej – tytułem uzupełnienia filmu – znajdziecie dodatkowe informacje o moich wózkach i akcesoriach.

Kilka słów uzupełnienia o moich wózkach i akcesoriach:

Mój stary wózek, ten po Rysiu, to Emmaljunga – nie znam niestety dokładnego modelu, ale pewnie i tak nie jest produkowany.

Natomiast w ofercie tej marki podobnych „czołgów” znajdziecie mnóstwo – pewnie są nieco lżejsze niż mój, ale mam nadzieję, że równie solidne. Jedyny dodatek, który dokupiłam wtedy to wózka, to była parasolka, która – dzięki przekładanej rączce – okazała się zupełnie zbędna, bo w zasadzie zawsze mogłam ustawić wózek plus budkę tak, że chroniła dziecko od słońca. Odpuściłam też zakup torby do tego modelu, która była może i praktyczna, ale jednocześnie toporna 🙂

Mój nowy wózek to Stokke Beat – najprostszy model, który zdaje się nie będzie już kontynuowany, ale nadal można go kupić w wielu sklepach. Jedyny dodatek do tego wózka, który chyba kupię, to będzie uchwyt na kubek dla rodzica. Odpuściłam torbę (z podobnych powodów co przy Emmaljundze), bo najbardziej praktyczny jest dla mnie mały organizer na podręczne rzeczy mocowany na rączce. Ten, który widzicie w filmie, to Skip Hop. Przy Rysiu miałam także torbę do wózka Skip Hop Duo, ale w późniejszych miesiącach, kiedy młody rósł, przestałam się w niej mieścić – większe ubranka na zmianę, zabawki, pieluchy i jedzenie po prostu się w niej nie mieściły.

Dlatego kiedy wybierałam torbę dla Roberta, zdecydowałam się na dużą, pojemną i – co ważne – ekologiczną, bo z upcyclingu, torbę z Remade Jeans, do której dziewczyny uszyły mi uchwyty do wózka. A i tak używam jej głównie na większe wyjścia. Oczywiście kupienie sobie pięknej torby idealnie pasującej do wybranego przez was wózka będzie bardzo przyjemne, ale w praktyce to może być dowolna torba, nawet bez uchwytów, bo zawsze (zwłaszcza mając wygodny organizer pod ręką) możecie wozić ją na dolnej półce.

Mam nadzieję, że moje kryteria wyboru wózka były pomocne także dla Was, i zapraszam na pozostałe filmy z tej serii: Torba do szpitala, czyli co spakować na porodówkę: KLIK

 

jak wybrać wózek

Model wózka Emmaljunga, którego używam nie jest już produkowany. Podobne znajdziecie np tu KLIK.
Torba do wózka Skip Hop Duo KLIK.
Organizer do Wózka Skip Hop KLIK.
Wózek Stokke Beat KLIK.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.