• Instagram
  • YouTube

Ludziki LEGO zamiast obrazka!

Na początek muszę się przyznać: ten pomysł podpatrzyłam w zaprzyjaźnionej sali zabaw Legowisko w Piasecznie. Spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam nie tylko zastosować go u siebie, ale i przekazać go w Wasze ręce.

pedantula.04.02-82

Fajnie jest, jeśli dekoracje w pokoju dziecięcym mają cokolwiek wspólnego z prawdziwą pasją dziecka. Największą pasją mojego Rysia jest LEGO. Dlatego jego ukochane postaci, które są dla niego tak cenne, że nie chce się nimi nawet bawić postanowiłam pięknie wyeksponować.

pedantula.04.02-83

Działaliśmy wspólnie: Rysio wybrał „złote trójki”, które miały dostąpić zaszczytu ekspozycji na ścianie oraz odpowiednie tło kolorystyczne. Ja zajęłam się resztą. Całość zajęła mi nie więcej niż 15 minut.

Po pierwsze ramki: kupiłam je w Ikei. Ważne, żeby nie były płaskie – tylną ściankę od przedniej szybki musi dzielić co najmniej kilka centymetrów.

pedantula.04.02-73

Kiedy macie już wybrane figurki i tło z kolorowego kawałka podłoża LEGO wystarczy teraz z pomocą kleju w pistolecie przykleić tło do białego tła ramki, a potem, na samym środku przymocować figurkę. Uwaga: do właściwego koloru tła przyczepiłam jeszcze jeden płaski klocek, żeby uzyskać efekt dystansu – chodzi o to, żeby tło nie wyglądało jak wklejone w głąb ramki.

pedantula.04.02-80

pedantula.04.02-75

pedantula.04.02-77

pedantula.04.02-81

Żeby prawidłowo przymocować figurkę wystarczy pod jej nogi podkleić mały kwadratowy klocek (taki 2×2 „oczka”). Kiedy więc dziecko będzie chciało odzyskać swoją figurkę do zabawy – nie ma problemu – w kilka chwil można ją zastąpić inną!

pedantula.04.02-78

2 komentarzy

Zostaw komentarz