• Instagram
  • YouTube

Jak dbać o zamszowe buty

Uwielbiam zamszowe buty: są eleganckie, zwykle bardzo wygodne, a dzięki temu, że są matowe, „zlewają” się optycznie z czarnymi bawełnianymi rajstopami optycznie wydłużając nogi!

15-03-26

Wymagają jednak więcej zachodu niż skórzane modele, bo właściwie każdy dotyk na nich widać. Jednak sposób, żeby zamsz zawsze wyglądał jak nowy, jest bardzo prosty.

15-03-27

Po pierwsze odpowiednia szczoteczka: z jednej strony gumowa, z drugiej z delikatnych drucików: można nią wyczesywać zabrudzenia, ślady soli i zatarcia (zwróćcie szczególną uwagę na miejsca tuż nad obcasem: jeśli prowadzicie samochód to miejsce wyciera się najbardziej, trzeba je zatem „szczotkować” bardzo starannie).

15-03-28

15-03-30

Po drugie spray do pielęgnacji zamszu. Możecie kupić uniwersalny, bezbarwny, ale jeśli większość Waszych butów jest czarna warto kupić taki z kolorem: świetnie zamaskuje i naprawi większe przetarcia czy trudne do usunięcia ślady soli (niestety nie wszystko da się wyczesać, a zamsz nie lubi kąpieli, więc wyjątkowo uporczywe ślady trzeba niestety zamalować). Spray dodatkowo impregnuje materiał, więc buty będą bezpieczne w przypadku niewielkiego deszczu (bo nie oszukujmy się, wodoodporne się od tego nie staną).

15-03-31

W przypadku butów, które nosisz na co dzień, powtarzaj takie zabiegi raz w tygodniu. W przypadku szpilek na wielkie wyjścia na dzień przed imprezą, bo preparat musi zdążyć wsiąknąć w zamsz, żeby nie poplamić Ci stóp.

15-03-32

I pamiętajcie: jak w przypadku wielu przedmiotów codziennego użytku takich jak torebki – naprawdę warto dbać o ulubione buty, bo to może wydłużyć ich życie nawet o kilka sezonów!

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.