• Instagram
  • YouTube

Kanapa bez plam

Jak wiecie, duża część mojego bloga poświęcona jest walce z zabrudzeniami. Nie ma rady, jak coś się poplami, trzeba działać!

Pytanie, co zrobić, żeby się nie plamiło? Zakładam, ze wyprowadzenie rodziny z domu lub powleczenie wszystkiego foliowym pokrowcem nie wchodzi w grę. Co nam zostaje? No cóż… coś, co się nie plami. Brzmi jak marzenie ściętej głowy, a jednak istnieje.

02141

02108

Będę szczera: do pomysłu nieplamiącej się tkaniny podeszłam z rezerwą. Załóżmy, że rzeczywiście istnieje materiał obiciowy, który nie przyjmuje zabrudzeń. Pierwsze, co przychodzi na myśl to jakaś pochodna ceraty, sztywny, plastikowy w dotyku twór. Okazało się, że wcale nie.

02130

02125

Pierwsze zetknięcie z materiałem to miłe zaskoczenie: zupełnie nie różni się w dotyku od innych materiałów obiciowych – jest miękki i ma taki krótki „włosek”, który jest bardzo miły w dotyku. Tkanina jest tak „normalna”, że tym bardziej nie chciałam wierzyć, że mogę ją tak po prostu oblać winem albo kawą i nic. A jednak!

02127

02122

Jak to działa? Po pierwsze niewiele płynu wsiąka w materiał – większość spływa po nim jak po kaczce. A to, co wsiąknie, nie wnika we włókna tkaniny, tylko zostaje jakby ja jej powierzchni, na tyle płytko, że daje się usunąć za pomocą chłonnego ręcznika papierowego. Dlatego zabrudzenia z wina, kawy a nawet flamastrów czy wosku można usunąć zalewie w parę chwil. Wszystko dzięki systemowi Nano Stop – tkanina nie jest impregnowana, kiedy już stanowi całość, ale zabezpiecza się ją dużo wcześniej, na poziomie pojedynczych włókien. Dzięki temu jest także bardziej odporna na zużycie i wycieranie oraz zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania, czyli po prostu na kurz. Co więcej, nawet stare, zaschnięte plamy dają się bez trudu usuwać po lekkim zwilżeniu materiału wodą ze spryskiwacza.

02102

02111

02136

02139

02148

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej tkaninie zajrzyjcie na www.persempra.pl oraz zobaczcie jak się stresowałam przed rozlaniem pierwszej kawy na jasny fotel na poniższym filmie. Na stronie producenta znajdziecie także dokładne instrukcje czyszczenia poszczególnych rodzajów plam.

02157

02156

 

3 komentarzy

Zostaw komentarz