• Instagram
  • YouTube

Jak usunąć naklejki – trzy skuteczne sposoby

Kochani, dzisiaj moje trzy najskuteczniejsze sposoby na usuwanie naklejek! Szybko, łatwo i wygodnie!

Krem

… albo inny balsam. Naklejkę posmaruj sporą ilością kremu albo gęstego balsamu i pozostaw na kilkadziesiąt minut. Potem weź ostre, ale nie drapiące narzędzie (szpachelka będzie najbezpieczniejsza, może też być nożyk do czyszczenia kuchenek ceramicznych) i delikatnie usuń nasiąkniętą kremem naklejkę. Czasem konieczna może być druga aplikacja kremu, jeśli za pierwszym razem „odmoczy” on tylko wierzchnią warstwę.

To świetny sposób, którego nie można jednak stosować na surowym drewnie, bo krem pozostawi tłuste plamy.

Para wodna

Opcja szybka i skuteczna: ja używam parownicy, ale równie dobrze możecie użyć czajnika. Parą odmaczamy naklejkę, jednocześnie usuwając ją po kawałku, odparowujemy, usuwamy. To doskonała metoda na wszelkie powierzchnie, ale starajcie się nie odparowywać za długo mebli laminowanych czy malowanych, bo możecie uszkodzić ich wierzchnią warstwę.

jak usunąć naklejki

Suszarka

Rozgrzana naklejka powinna sama zejść nie pozostawiając śladów, więc do usunięcia naklejek możecie użyć również suszarki. Naklejkę rozgrzewamy i kiedy jest już gorąca, a klej pod nią stanie się nieco płynny, odkleisz nalepkę bez problemu.

jak usunąć naklejki

Jeśli zamiast tych domowych metod zdecydujecie się na użycie specjalnego preparatu do usuwania naklejek, pamiętajcie o tym, że warto wypróbować jego działanie w niewidocznym lub mniej eksponowanym miejscu, bo może wejść w reakcję z powierzchnią i wtedy… będzie Wam potrzebna dużo większa naklejka, żeby to zasłonić 🙂

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.