• Instagram
  • YouTube

Kosze na śmieci – segregacja trudnych odpadów

Wiem, że segregacja śmieci wciąż stanowi dla nas spore wyzwanie. Mamy wątpliwości, co gdzie wrzucać (mój wpis o tych najczęstszych zagwozdkach znajdziecie TU:KLIKNIJ), ale także często ciężko nam znaleźć odpowiednie pojemniki. Przedstawiam Wam kilka nowych pomysłów na kosze na śmieci, które ułatwią Wam segregację różnych rodzajów odpadów.

Kosze na drzwi

Genialne albo na odpady, które wyrzucamy rzadko (wtedy wieszamy kosz wewnątrz szafki), takie jak żarówki czy baterie, albo odwrotnie: takie, które wymagają prawie natychmiastowego wyrzucenia – jak odpady bio. Ja mam pojemnik pod ręką, kiedy obieram włoszczyznę, robię sałatę i mam sporo zielonych odpadów typu szypułki, gniazda nasienne czy jakieś liściowe odpadki.

Kosze na śmieci

Łazienkowa kulka

To jeden z moich ulubionych pojemników, bo jest stworzony do łazienkowych odpadków. Patyczki kosmetyczne, płatki, chusteczki świetnie się zmieszczą, a „kulkę” można postawić na blacie. Rysio podłapał pomysł i zażyczył sobie taki sam pojemnik na swoje biurko (głównie na „obierki” z temperowania kredek i inne drobne odpadki z jego pokoju).
Kosze na śmieci - kulka do łazienki

Pojemnik bezdotykowy

Pamiętajcie, że wybierając pojemnik współdzielony – z dwoma lub więcej komorami – żeby wybrać taki, w którym każdą komorę można wyjąć bez problemu oddzielnie. Ten jest bardzo fajny, bo jest „bezdotykowy”, czyli otwiera się za pomocą pedała. Ale jeszcze lepsze jest to, że jedno naciśnięcie otwiera klapkę na stałe – nie musisz więc stać z unieruchomioną nogą, żeby przykrywka się nie zamknęła, tylko możesz spokojnie wrócić na przykład po drugą turę odpadków. Ale zamykać klapy nie musisz ręcznie, wystarczy raz krótko nadepnąć pedał, żeby klapka znów się zamknęła.
kosze na śmieci

Wahadłowiec

Ten pojemnik jest tej samej marki i też ma fajny patent. Z założenia jest wahadłowy, czyli też nie trzeba go dotykać ręką, natomiast klapkę można także podnieść, żeby włożyć do środka coś większego. Jeśli wykorzystacie go do plastików i pokrewnych, to kubeczek po śmietanie możecie wrzucić wahadłowo, a żeby dołożyć karton po mleku – podniesiecie klapkę. Nic mnie tak nie wkurza jak wahadłowa przykrywka do pojemnika, którą trzeba zdjąć w całości, żeby wrzucić do środka coś trochę większego – tu problem jest z głowy!
kosze na śmieci

Małe pod ręką, większe w garażu

Małe mieszkanie wymusza częste wynoszenie śmieci, bo po prostu nie ma gdzie ich trzymać: w przypadku małej kawalerki odpady produkowane w największej ilości trzeba wynosić nawet codziennie. Natomiast jeśli tylko macie pomieszczenie gospodarcze czy garaż, to fajnie mieć w nim na stałe worki na poszczególne rodzaje odpadów, do których przerzucamy śmiecie z mniejszych pojemników, które są pod ręką. Takie szybkie przerzucenie raz dziennie sprawi, że możecie mieć naprawdę nieduże pojemniki pod zlewem czy wolnostojące. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli wam zaoszczędzić dużo przestrzeni tam, gdzie jest ona najcenniejsza.
Kosze na śmieci - kosz do garażu
Wszystkie kosze, które pokazałam w dzisiejszym wpisie możecie kupić w moim ulubionym sklepie internetowym Pieknowdomu.pl. Po kliknięciu w zdjęcia przeniesiecie się bezpośrednio do sklepu.
Jeśli interesuje Was temat segregacji śmieci, zapraszam do lektury wpisu o naszych najczęstszych dylematach z tym związanych (KLIKNIJ TUTAJ, żeby przenieść się do wpisu).
TUTAJ KLIKNIJ, żeby przenieść się do filmu o segregacji odpadów, który jakiś czas temu pojawił się na moim kanale YouTube.

Materiał powstał przy współpracy z firmą:
3 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.