• Instagram
  • YouTube

Jak usunąć wosk?

Jeśli tak jak ja często zapalacie świece, to pewnie i plamy z wosku często się Wam zdarzają.

Moje powstają głównie wtedy, kiedy za energicznie zdmuchuję świeczki albo kiedy przenoszę właśnie zgaszoną świecę w inne miejsce.

Ale zdarzają się także takie, które robią się od „kolacyjnego zagadania”, czyli kiedy zasiedzę się z przyjaciółmi przy kolacji, dobrze się nam gada i nikt nie zwraca uwagi, że stojąca na stole świeca zamieniła się w plamę wosku.

02963

W takiej sytuacji nie ma co panikować, tylko trzeba plamie dać wystygnąć. Jeśli teraz ją dotkniecie, zamieni się w wielki maziajowaty ślad i nawet Pedantula nie pomoże.

Kiedy plama naprawdę wystygnie (weźcie pod uwagę, że jak ma wiele warstw, może to zająć nawet ze dwie godziny), pora po prostu ją… zdjąć. A konkretnie podważyć. Najlepiej za pomocą karty kredytowej. Chodzi o to, żeby delikatnie podnosząc skraj wosku, odkleić jednocześnie jak największą płaszczyznę. To, co pozostanie, zdrapujemy brzegiem karty i gotowe!

02964

02965

02967

Pamiętajcie, z plamą z wosku inaczej niż z pozostałymi: na spokojnie!

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.