• Instagram
  • YouTube

Stłuczona świeca zapachowa – co zrobić?

No więc historia jest taka: kupiłam sobie dwie piękne świece zapachowe. Cudne, duże i drogie… Kiedy rozpakowywałam zakupy, jedna z nich wymsknęła mi się z rąk i uderzyła najpierw o marmurowy blat, a potem z hukiem trzasnęła o podłogę. Całe szklane opakowanie się stłukło, wokół było masę odprysków i wydawało się, że ze świecy nici.

Rozżalona zamieściłam zdjęcie stłuczonej świecy na Instagramie i wtedy odezwała się do mnie Pani ze sklepu ze świecami, u której chwilę wcześniej robiłam zakupy i napisała mi dokładną instrukcję wyjścia z takiej sytuacji, którą zastosowałam z sukcesem! Oto, co trzeba zrobić:

  • stłuczoną świecę owijamy w gazetę, żeby odłamki szkła nie odpryskiwały (dobrze mieć też okulary ochronne i rękawice) i za pomocą młotka tłuczemy całkiem otaczające świecę szkło;
  • delikatnie usuwamy reszki stłuczonego szkła ze świecy;
  • przekładamy świecę do innego szklanego naczynia o możliwie zbliżonej wielkości;
  • zapalamy świecę i pozostawiamy zapaloną na możliwie długo.

Średnica mojego naczynia była sporo większa niż średnica świecy, ale dzięki temu, że zostawiłam ją zapaloną na kilka godzin świeca pod wpływem ciepła sama „ułożyła się” w naczyniu.

Jeśli więc przytrafi się Wam „świecowa stłuczka”, macie już na to sposób!

19 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.