• Instagram
  • YouTube

Pachnące woreczki

Pięknie pachnąca szafa to marzenie 🙂 Co więcej bardzo łatwe do spełnienia 🙂 Zobaczcie pierwszy z serii 2 wpisów o woreczkach zapachowych własnej roboty. Jak zwykle u mnie: wcale nie musicie mieć wielkich umiejętności, żeby je wykonać. A efekt będzie super!

Trójkątne woreczki zapachowe dzięki pętelce można zawiesić na wieszaku w szafie czy w garderobie. Do ich wykonania wykorzystałam niepotrzebne resztki kolorowych materiałów i materiałową wstążkę. Do wypełnienia najlepiej nadaje się ryż albo sól gruboziarnista skropiona obficie ulubionym olejkiem eterycznym.

woreczki-22

Najpierw z materiału wycięłam kwadraty o wymiarach 10 x 10 cm i w dolnym lewym rogu zamocowałam złożoną na pół tasiemkę o długości 4 cm. Całość spięłam szpilkami, żeby wszystko się trzymało.

woreczki-04

woreczki-05

woreczki-06

woreczki-07

Trzy boki – lewy, dolny i prawy- zszyłam na maszynie (można je także zszyć ręcznie, ale wtedy ścieg musi być bardzo gęsty i staranny).

woreczki-11

woreczki-09

Teraz połączyłam boki czwartej, niezszytej jeszcze strony, ale nie tak jak poprzednie, ale na opak, tak, by przeciwległe szwy się spotkały. Zszyłam z obu stron, ale nie do końca, a tak, by po środku został otwór trzy centymetrowej szerokości – będzie służył do przewinięcia woreczka na prawą stronę i do napełnienia go. Po wypełnieniu woreczka – już ręcznie – zaszyłam otworek i gotowe!

woreczki-10

woreczki-13

woreczki-12

woreczki-14

Woreczki możecie też wykonać z dwóch różnych materiałów! Taki sam woreczek, tylko znacznie większych rozmiarów można wypełnić piaskiem i używać jako podpórkę do drzwi, by się nie zamykały. Z kolei taki sam woreczek w wersji mini na pętelkę można zamocować mały uchwyt (taki jak do szelek) i wykorzystywać woreczek jako mocowanie obrusa w ogródku czy na tarasie w wietrzne dni.

woreczki-16

woreczki-18

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.