• Instagram
  • YouTube

Szukaj

Kreatywne pakowanie kanapek

Kanapka do szkoły nie musi być nudna: zarówno jeśli chodzi o wnętrze jak i opakowanie!

Wiem, że rano wszystko jest „na szybko” i nie ma czasu na wymyślne dekoracje, ale dosłownie 30 sekund więcej dziennie może sprawić, że Twoje dziecko uśmiechnie się odpakowując drugie śniadanie, a może też chętniej je zje!

IMG_5441

Serwetkowe zawiniątko

Rysiek najbardziej lubi grahamki, a najszybszy sposób zapakowania całej bułki to zawinięcie jej w serwetkę. Kilka warstw zapewnia, że nic się nie podrze ani nie przecieknie (chyba, że dajecie dzieciom kanapki z pomidorem, wtedy radzę silikonowy pojemnik). Bułkę kładziemy na środku serwetki, podnosimy 4 rogi i związujemy w kokardkę kawałkiem wstążki (która na przykład została po świętach). Szybko, a ładnie!

IMG_5423

IMG_5423

IMG_5429

IMG_5435

Papierowy potwór

Zwykły papier do pakowania kanapek może być tłem do stworzenia potwora. Wystarczy w papierniku kupić zestaw oczek – takich ruchomych, do przyklejania – i codziennie wyczarować dziecku innego potwora. Może mieć jedno oko albo trzy, albo uśmiechniętą, sympatyczną buźkę jak mój 🙂

IMG_5408

IMG_5406

IMG_5411

IMG_5419

Aluminiowy pakunek

Folia aluminiowa to nie jest mój ulubiony sposób pakowania kanapek, ale czasem nie ma innego wyjścia. Zawijam więc drugie śniadanie w folię, a na górze naklejam naklejki. Lubię w tajemnicy przed Rysiem zrobić sobie zapas i zaskakiwać go – a to piłkarskimi, a to rycerskimi dekoracjami na kanapce.

IMG_5420

Pudełeczko z wiadomością

Na plastikowe pudełko można nakleić też wiadomość: tylko wybierzcie takie naklejki, które łatwo dadzą się odkleić przy myciu. Takie niespodzianki robię czasem swojemu mężowi, ale i dla Rysia znajdzie się parę miłych słów. Zwykłe „smacznego”, „lubię cię” albo „jesteś fajny” może poprawić humor nawet po nieudanej klasówce. Naklejki można też stosować na papierowe opakowanie kanapki!

IMG_5410

IMG_5440

Jestem ciekawa jak wyglądają Wasze opakowania na drugie śniadanie dla dzieciaków!

A przy okazji zerknijcie na film o tym jak jeszcze można zapakować kanapki do szkoły oraz o najlepszych pojemnikach na lunch do pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=yurbV-UQ28Y

https://www.youtube.com/watch?v=6oHnQd8wDBw

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz