• Instagram
  • YouTube

Dzień Ojca w słoiku? Prezenty DIY

Dzień Ojca za pasem, więc mam dla Was dzisiaj trzy proste prezentowe inspiracje! Tym razem wszystkie „słoikowe”, do zrobienia nawet na ostatnią chwilę!

Słoik papierowy

Na małych karteczkach (gotowych albo samodzielnie wyciętych) wypiszcie wspólnie (albo narysujcie), czego życzycie tacie! Niech tych karteczek będzie duuużo, tak jak dobrych życzeń! Na karteczkach można też wypisać, jakie niematerialne prezenty chcecie dać tacie – niech to będą takie „kupony”, które tata będzie mógł wykorzystać w dowolnym momencie: może śniadanie do łóżka, kupon na spokojne obejrzenie meczu – tak, żeby nikt nie przeszkadzał, czy kupon na wyspanie się do woli w weekendowy ranek. Ja wybrałam jednokolorowe karteczki, ale oczywiście możecie poszaleć we wszystkich kolorach tęczy!

dzień ojca w słoiku

Słoik słodyczowy

Sławek najbardziej lubi M&M’s, ale słoik możecie wypełnić zdrowymi orzechami, czekoladkami Ferrero Rocher czy innymi pysznościami. Ale najważniejsza jest niespodzianka w środku, którą przygotują oczywiście dzieci. Rysio zrobił z plasteliny domek z drzewami, ale to może być modelinowa figurka, kolorowa wycinanka, mini-laurka czy figurka z Lego. Możecie dodatkowo zapakować ją w celofanowe zawiniątko (żeby chronić i mini-prezent, i słodką zawartość słoika). Taki prezent sprawi mnóstwo radości, ale przede wszystkim wystarczy na długo (chyba że tata zdecyduje się podzielić z dziećmi – wtedy nie wiadomo).

Słoik energetyczny

Kiedy szukaliśmy fajnych pomysłów na Dzień Ojca, Ludwika znalazła naprawdę męskie batony energetyczne. Są męskie w estetyce, ale i męskie w nazewnictwie, bo mamy tu Sztangę, Petardę, Kompas i Sierpowy. Ustawcie je pionowo w sporym słoiku, a jeśli – tak jak ja – wybierzcie taki z przezroczystym wieczkiem, możecie wykorzystać je do umieszczenia tam nietypowej laurki z życzeniami, wyciętej tak, by pasowała idealne do słoika. Taki prezent doda tacie energii w najbardziej wymagających momentach ojcostwa 🙂 A tych, jak wiemy, nie brakuje 🙂

A wszystkim ojcom życzymy cudownego, pełnego radości Dnia Taty!

dzień ojca

Wszystkie słoiki, które widzicie w tym wpisie możecie kupić w moim ulubionym sklepie internetowym Pieknowdomu.pl. Wystarczy, że klikniecie w zdjęcie ze słoikiem, żeby przenieść się bezpośrednio do sklepu.

Jeśli zainspirował Was ten wpis, to z pewnością spodoba się Wam też mój inny pomysł na prezent na Dzień Ojca z poprzednich lat (kliknijcie w podkreślone wyrazy, a przeniesiecie się bezpośrednio do wpisu): Pomysł na obrazek – monogram z kredek świecowych.

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.