• Instagram
  • YouTube

Świeczniki kryształowe

Dzisiaj słoikowej serii ciąg dalszy. Tym razem o tym jak ze słoika zrobić luksusowy świecznik, który będzie wyglądał jak milion dolarów (chociaż będzie kosztował najwyżej kilka złotych). Chodzi mianowicie o kryształowe słoiki. Jeśli chcecie na przykład zrobić bardzo elegancką dekorację stołu to wystarczy biały obrus, białe serwetki i biała zastawa oraz takie kryształowe słoje – całość będzie wyglądała obłędnie!

pedantula-17-12-10

Będą wam potrzebne słoiki o różnej wielkości, klej w pistolecie oraz kryształki. Ale uwaga: wybierajcie takie, które są przeźroczyste na wylot. Czasem w pasmanteriach można kupić kryształy do przyszywania na ubrania, które mają jakby „tylną ściankę” – te się nie sprawdzą, bo nie będą przepuszczać światła i nici z efektu „zajączków” świetlnych na ścianie i stole. Ja kupiłam kryształowe kwiatki z takim drucikowym mocowaniem w Home&You – po odcięciu drucików idealnie się nadawały do przyklejenia, tym bardziej, że używając kleju w pistolecie możecie przykleić do słoika nawet przestrzenne konstrukcje. Podobne kryształy znajdziecie w kwiaciarniach, pasmanteriach i sklepach z wyposażeniem wnętrz – zwłaszcza przed świętami!

pedantula-17-12-11

pedantula-17-12-14

pedantula-17-12-15

pedantula-17-12-09

To jak rozmieścicie kryształy zależy od Waszej fantazji i cierpliwości: można je rozmieścić równomiernie, albo gęściej na dole, a luźniej na górze. Możecie tu szaleć do woli. Niezależnie od wzoru efekt będzie piorunujący, zwłaszcza, jeśli ustawicie świeczniki tak, żeby rzucały światło na ścianę.

pedantula-17-12-13

pedantula-17-12-17

Powodzenia!

1 komentarz

Zostaw komentarz