• Instagram
  • YouTube

Jak składać ręczniki i ściereczki

Jest sporo drobnych czynności, które nie zajmują wiele czasu, ale naprawdę robią różnicę. Jedną z nich jest odpowiednie składanie pościeli, ręczników, ściereczek. Oczywiście można je złożyć byle jak, ale można też nieco staranniej, a wizualna różnica jest ogromna.

Spójrzcie na te same ręczniki złożone „na odwal się” oraz porządnie.

ręczniki

Widać? No właśnie. A zatem oto mój sposób, żeby wszystko co złożone było ładniejsze. Pokażę wszystko na przykładzie ręczników, bo na nich najlepiej widać różnicę, ale w ten sam sposób możecie składać również ściereczki w kuchni albo pościel. Oczywiście poza prześcieradłem z gumką, którego instrukcję składania znajdziecie tu (kliknij w LINK).

Ja zwykle składam ręczniki na łóżku, czasem na kuchennym stole. Na dobry początek trzeba rozłożyć materiał na płasko i wyrównać rękami. Potem składamy ręcznik wzdłuż, na trzy, do środka: czyli najpierw jedna strona, w środek (to pierwsze zagięcie powinno być minimalnie węższe), potem to samo z drugiej strony (tu zagięcie będzie odrobinę szersze, bo musi już uwzględniać podwójną grubość materiału).

15.03-64

15.03-65

15.03-66

Jeśli ręczniki czy ściereczki mają „uszka” do wieszania, to upewnijcie się, że złożycie materiał tak, żeby znalazły się w środku i nie psuły potem widoku 🙂 Teraz złożony „na trzy” ręcznik będziemy składać do środka z każdego końca, tak, jakbyśmy zamykali okiennice. Oba końce powinny się spotkać na środku, zostawiając w tym miejscu odrobinę przestrzeni, żeby wszystko ładnie się potem złożyło. Teraz składamy wszystko na pół i gotowe! Złożenie ręcznika w ten sposób zajmuje zaledwie parę sekund, dlatego staram się tak układać nawet używane akurat w łazience, suche ręczniki.

15.03-67

15.03-68

15.03-69

Dokładnie tak samo składam również ścierki (jak wiecie w mojej kuchni mnóstwo rzeczy stoi na wierzchu) oraz ręczniczki dla gości w łazience na dole.

15.03-70

15.03-74

15.03-72

Jeśli macie swoje sposoby na składanie tego typu rzeczy, dajcie proszę znać! Chętnie je poznam!

6 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.