• Instagram
  • YouTube

Szukaj

„Pozamiatane” już jest!

Ufff, od premiery „Pozamiatane” minął dokładnie tydzień! Tydzień absolutnie szalony! Jestem wniebowzięta, bo pierwsi czytelnicy już wysyłają mi recenzje, ale co najważniejsze piszą, że po paru stronach lektury już wprowadzają w swoim otoczeniu pierwsze zmiany! Ale po kolei!

Napisałam „Pozamiatane, czyli jak ogarnąć dom” żeby ułatwić życie tym wszystkim, którzy wiecznie szukają swoich kluczy: spoceni biegają w płaszczu po domu i spóźniają się na ważne spotkania, a potem cały dzień spędzają w stresie, bo już od początku źle się zaczęło. Pisałam z myślą o ludziach, którzy zawartość swojej szafy każdego dnia, po kawałku przekładają na krzesło w sypialni, bo przecież te ubrania są „za brudne do szafy, a za czyste do prania”, więc idealnie na to biedne krzesło! Chciałam odmienić życie tych, którzy wiedzą, że „gdzieś to było”, tylko nie wiedzą gdzie, zwłaszcza momencie, kiedy „to” jest najbardziej potrzebne.

Książka podzielona jest na 3 części. Pierwsza dotyczy organizacji: to wiedza gromadzona przeze mnie przez 20 lat organizowana własnych mieszkań (a było ich w tym czasie 4, od maleńkiego mieszkanka po dom), ale zbierana także w czasie moich kilkudziesięciu wizyt w domach bohaterów „Misji ratunkowej”, oraz „Gwiazd prywatnie” – bo i w domach gwiazd podpatrzyłam fajne sposoby, które sprawdzą się także u nas.

Druga część książki to weekend zmiany: skoro już wiemy co nie działa i jak być powinno to pora wprowadzić zmiany w życie! Czyli jakby na nowo wprowadzić się do swojego domu, zostawiając to, co działa, a przeorganizowując to, co się nie sprawdziło. To moja ulubiona cześć książki, dająca solidnego kopa do działania!

Trzecia część to już bułka z masłem: jak ten zorganizowany na nowo dom ogarniać na bieżąco tak, by porządek się utrzymał. I jak sobie radzić z codziennymi domowymi obowiązkami, żeby szło to łatwo, szybko i wygodnie. I by sprzątanie przestało być koszmarem.

W „Pozamiatane” goszczą też eksperci: Maja Popielarska pisze o kwiatach, z którymi poradzą sobie nawet ci, którzy umieją zasuszyć kaktusa, Macademian Girl radzi jak z głową zaplanować zakupy ubraniowe, a Agnieszka Cegielska opisuje naturalną domową apteczkę. Darka Stolarza poprosiłam o to, żeby zrobił listę narzędzi niezbędnych w każdym domu do drobnych napraw, Radka Kotarskiego, żeby opisał jak zorganizować sobie pracę w domu. Arlena Witt przekazała swoje rady dotyczące domowej biblioteczki, Joanna Glogaza poradziła jak ograniczyć ilość kupowanych rzeczy, a Ewa Kozioł podała proste przepisy na naturalne środki czystości!

Książkę można kupić wyłącznie w internecie. Pierwszych 5 000 egzemplarzy osobiście podpisałam, więc kto pierwszy ten lepszy 🙂

Myślałam, że 5000 podpisów wystarczy na kilka ładnych tygodni. Okazało się, że książka rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, a pula egzemplarzy z autografem błyskawicznie się kurczy. Na dziś zostało ich już tylko 1200, więc jeszcze możecie załapać się na książkę z autografem.

A do 14 listopada koszty wysyłki kurierem biorę na siebie, więc książka dotrze prosto w Twoje ręce całkiem za free!

Kup „Pozamiatane” szybko i bezpiecznie na www.ula.altenberg.pl!

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz