• Instagram
  • YouTube

„Pozamiatane” już jest!

Ufff, od premiery „Pozamiatane” minął dokładnie tydzień! Tydzień absolutnie szalony! Jestem wniebowzięta, bo pierwsi czytelnicy już wysyłają mi recenzje, ale – co najważniejsze – piszą, że po paru stronach lektury już wprowadzają w swoim otoczeniu pierwsze zmiany! Ale po kolei!

Napisałam „Pozamiatane, czyli jak ogarnąć dom”, żeby ułatwić życie tym wszystkim, którzy wiecznie szukają swoich kluczy: spoceni biegają w płaszczu po domu i spóźniają się na ważne spotkania, a potem cały dzień spędzają w stresie, bo już od początku źle się zaczęło. Pisałam z myślą o ludziach, którzy zawartość swojej szafy każdego dnia po kawałku przekładają na krzesło w sypialni, bo przecież te ubrania są „za brudne do szafy, a za czyste do prania”, więc idealne na to biedne krzesło! Chciałam odmienić życie tych, którzy wiedzą, że „gdzieś to było”, tylko nie wiedzą gdzie, zwłaszcza w momencie, kiedy „to” jest najbardziej potrzebne.

Książka podzielona jest na 3 części. Pierwsza dotyczy organizacji: to wiedza gromadzona przeze mnie przez 20 lat organizowana własnych mieszkań (a było ich w tym czasie 4, od maleńkiego mieszkanka po dom), ale zbierana także w czasie moich kilkudziesięciu wizyt w domach bohaterów „Misji ratunkowej” oraz „Gwiazd prywatnie” – bo i w domach gwiazd podpatrzyłam fajne sposoby, które sprawdzą się także u nas.

Druga część książki to weekend zmiany: skoro już wiemy, co nie działa i jak być powinno, to pora wprowadzić zmiany w życie! Czyli jakby na nowo wprowadzić się do swojego domu, zostawiając to, co działa, a przeorganizowując to, co się nie sprawdziło. To moja ulubiona cześć książki, dająca solidnego kopa do działania!

Trzecia część to już bułka z masłem: jak ten zorganizowany na nowo dom ogarniać na bieżąco tak, by porządek się utrzymał. I jak sobie radzić z codziennymi domowymi obowiązkami, żeby szło to łatwo, szybko i wygodnie. I by sprzątanie przestało być koszmarem.

W „Pozamiatane” goszczą też eksperci: Maja Popielarska pisze o kwiatach, z którymi poradzą sobie nawet ci, którzy umieją zasuszyć kaktusa, Macademian Girl radzi jak z głową zaplanować zakupy ubraniowe, a Agnieszka Cegielska opisuje naturalną domową apteczkę. Darka Stolarza poprosiłam o to, żeby zrobił listę narzędzi niezbędnych w każdym domu do drobnych napraw, Radka Kotarskiego, żeby opisał jak zorganizować sobie pracę w domu. Arlena Witt przekazała swoje rady dotyczące domowej biblioteczki, Joanna Glogaza poradziła jak ograniczyć liczbę kupowanych rzeczy, a Ewa Kozioł podała proste przepisy na naturalne środki czystości!

Książkę można kupić wyłącznie w Internecie. Pierwszych 5 000 egzemplarzy osobiście podpisałam, więc kto pierwszy, ten lepszy 🙂

Myślałam, że 5000 podpisów wystarczy na kilka ładnych tygodni. Okazało się, że książka rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, a pula egzemplarzy z autografem błyskawicznie się kurczy. Na dziś zostało ich już tylko 1200, więc jeszcze możecie załapać się na książkę z autografem.

A do 14 listopada koszty wysyłki kurierem biorę na siebie, więc książka dotrze prosto w Twoje ręce całkiem za free!

Kup „Pozamiatane” szybko i bezpiecznie na www.ula.altenberg.pl!

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.