• Instagram
  • YouTube

Wielkanocne świeczki w skorupkach DIY

Myślę, że przy Wielkanocnych przygotowaniach zużyjecie mnóstwo jajek, po których zostanie Wam mnóstwo skorupek, które można wykorzystać pożytecznie (używając ich do zasilenia rabatek) albo pożytecznie i kreatywnie – robiąc z nich piękne świeczki na wielkanocny stół.

Patent jest niezwykle prosty, a świeczki właściwie robią się same.

Wystarczy zagotować dosłownie kilka centymetrów wody w szerokim garnku i przygotować mocowanie dla skorupek. Ja używam do tego przyrządu, który pomaga mi w gotowaniu idealnych jajek (który nie dość, że utrzymuje jajka w jednym miejscu, zawsze przykryte wodą to ma jeszcze minutnik), ale możecie zaimprowizować sobie umocowanie z sitka i kilku wykałaczek, które utrzymają skorupkę w jednej pozycji.

Do każdej skorupki włóż teraz mini świeczkę, tzw. tealight. Pod wpływem ciepła świeczka rozpuści się lekko i dopasuje do kształtu skorupki. Uwaga: nie przykrywaj tej konstrukcji, bo skroplona woda będzie kapać na świeczki robiąc w nich nieestetyczne wgłębienia.

I uzbrój się w cierpliwość, bo świeczki będą się formować przez jakieś 15-20 minut.

Póżniej można je ułożyć wśród owsa, na rafii albo w porcelanowej wytłoczce na jajka dekorując piórkami i rzeżuchą, albo po prostu ustawić w kieliszkach do jajek!

Wszystkie przedmioty, których użyłam do stylizacji, które widzicie na zdjęciach możecie kupić w moim ulubionym sklepie Pieknowdomu.pl.

 

Kieliszek szklany na jajko : KLIK

Złote sztućce ze stali nierdzewnej: KLIK

Porcelana MariaPaula Złota Linia: KLIK

Jeszcze więcej wielkanocnych inspiracji znajdziecie w zakładce WIELKANOC tutaj na blogu [KLIK], oraz na moim kanale na YouTube, gdzie wszystkie wielkanocne filmy zebrałam w formie jednej playlisty [KLIK].

Materiał powstał przy współpracy z firmą:

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.