• Instagram
  • YouTube

Pisanki w przyprawach

W tym roku skupiłam się na takich pomysłach na dekorację pisanek, które można wykonać dosłownie w ostatniej chwili, z tego, co jest w domu pod ręką. Kiedy ostatnio robiłam zakupy wpadło mi do głowy, że można do ozdobienia jajek wykorzystać przyprawy i kasze. Zobaczcie co wynikło z tego eksperymentu.

pisanki-10

Będą Wam potrzebne wydmuszki albo ugotowane na twardo jajka i różne przyprawy albo kasze. Ja wykorzystałam siemię lniane, czerwoną soczewicę, mak, kaszę jaglaną, czarnuszkę i kminek, ale fajnie będzie też wyglądał majeranek czy kolorowy pieprz.

pisanki-02

Jajka posmarowałam klejem introligatorskim. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, nakładając dość grubą warstwę. Klej po wyschnięciu stanie się przeźroczysty i nie będzie go widać, więc bez obaw.

pisanki-03

pisanki-04

Klej trzeba bardzo dokładnie rozprowadzić pędzlem po całym jajku i tak posmarowaną skorupkę trzeba zanurzyć w miseczce z przyprawą dokładnie obsypując boki.

pisanki-05

Myślę, że alternatywą dla kleju może być białko z jajka. Jeśli zamoczycie skorupki w lekko ubitym białku powinno się kleić i choć efekt nie będzie tak trwały, to przynajmniej wszystkie składniki będą jadalne 🙂

pisanki-08

 

 

3 komentarzy

Zostaw komentarz