• Instagram
  • YouTube

Wkładki do butów

IMG_5451

„Jak można mieć takie upaskudzone buty!!!” – już czytam w Waszych myślach kiedy widzicie te zdjęcia… No niestety. Ja się zawsze spieszę, więc prosto z ogrodu, gdzie chodzę boso wkładam buty i lecę coś załatwić i tak to się kończy. O Rysia butach nie wspomnę.

Oto jak doprowadzić do porządku swoje wkładki do butów (które tak naprawdę powinno się prać regularnie niezależnie od tego, czy wyglądają tak źle jak moje).

IMG_5452

IMG_5453

Namaczanie

Wtarty i wgnieciony we wkładkę brud trzeba najpierw dokładnie odmoczyć. Płuczemy więc wkładkę w gorącej wodzie, nacieramy płynem do naczyń i wkładamy do gorącej wody na kilkanaście minut. Pamiętajcie, żeby to brudna powierzchnia, czyli ta, która miała kontakt ze stopą leżała w wodzie, czyli moczymy wkładki „do góry dnem”.

IMG_5461

Szorowanie

Namoczone wkładki ponownie polewamy płynem do naczyń i szorujemy starą szczotką do zębów. Jeśli się przyłożycie, to po samym szorowaniu szczoteczką wkładka będzie już wyglądała jak ta po lewej stronie, a przecież przed nami jeszcze pranie.

IMG_5460

Pranie

Tak przygotowane wkładki wrzucamy do pralki wraz z innymi rzeczami i pierzemy jak zwykle. Jak zwykle do białego prania dodajemy do proszku łyżkę sody oczyszczonej.

Suszenie

Oczywiście na słońcu, jak wszystkie białe rzeczy – dzięki promieniom słonecznym wszystkie będą jeszcze bardziej białe!

Wkładki są jak nowe!

IMG_5464

To jeden ze sposobów na brud na białych rzeczach jaki pokazywałam jakiś czas temu w „Dzień dobry TVN”. Jeśli chcecie zobaczyć jak sprawić, by Wasze pranie było bielsze niż u taty Chajzera to zapraszam: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/chincz-zdradza-sposob-na-pranie-bielsze-niz-u-taty-chajzera,235002.html

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.