• Instagram
  • YouTube

#bardziejczerwony – pół roku razem

Jak wiecie, od ponad pół roku towarzyszy mi #bardziejczerwony, czyli nowiutki Volkswagen Polo. Ja pokochałam go od razu, ale pierwszy filmik z jego udziałem spotkał się na YT z dwojakim przyjęciem. Z jednej strony podobał się jako wygodny, miejski samochód. Ale odezwały się też zupełnie inne głosy typu: „twoje koleżanki z TV jeźdżą terenówkami wypasionych marek, a Ty Polo???”.

Powiem tak: jestem dumna, że zrezygnowałam z „prestiżu” i „szpanu” na rzecz czegoś dużo bardziej rozsądnego i oszczędnego. Wcześniej jeździłam autem, które paliło 12 litrów na 100 km. Polo pali mi nieco powyżej 6 litrów na setkę. Jeżdżę sporo, więc wcześniej tankowałam minimum raz w tygodniu do pełna. Dziś 2 x miesiącu to już dużo. Jeżdżąc polo, rocznie oszczędzam na paliwie 5 000 zł…
Jazda po mieście to jedno, ale Polo na trasie rozłożyło mnie na łopatki – fakt, starałam się jechać spokojnie, ale sami zobaczcie – 4,8l/100km – no szacun! Zrobiłam zdjęcie, bo sama nie wierzyłam, że takie auto może palić tak mało.
Oszczędności w moim portfelu to jedno, ale lubię myśleć o tym, jak jednocześnie oszczędzam środowisko – mieszkam za daleko od miasta, żeby poruszać się wyłącznie rowerem, wiec samochód jest mi niezbędny. Ale czuję się lepiej, wiedząc, że ślad, jaki po sobie zostawiam, jest o ponad połowę mniejszy!
Po 11 000 wspólnych kilometrów póki co nie wybieram się na żaden przegląd (ten planowany jest po 30 000), więc poza paliwem kosztów brak!
I na koniec zdradzę Wam coś w sekrecie: kiedy pierwszy raz #bardziejczerwony pokazał się na moim podjeździe, mój mąż śmiał się ze mnie, że przyjechałam gokartem. A teraz tylko szuka okazji, żeby się nim przejechać i coś podejrzanie często chce się ze mną zamieniać na samochody 🙂

Materiał powstał przy współpracy z firmą:
10 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.