• Instagram
  • YouTube

Moje pojemniki na jedzenie

Często pytacie mnie jakie pojemniki wykorzystuję do przechowywania jedzenia i do zabierania ze sobą drugiego śniadania czy obiadu. Niedawno opanowałam wreszcie chaos, który panował w mojej kuchennej szafce na pojemniki. Wybrałam wyłącznie 3 rodzaje. I od razu życie stało się prostsze! To jak z grą w tetris: im mniej rodzajów elementów, tym łatwiej je poukładać! Więc wybierz sobie pojemnik, który Ci odpowiada, a potem kup go w kilku rozmiarach.

przechowywanie jedzenia

Ja wybrałam pojemniki silikonowe: najbardziej uniwersalne, wygodne i praktyczne! Idealne do zamrażania, przechowywania gotowych potraw i drugiego śniadania dla Rysia. Uwielbiam je, bo są dostępne w 4 praktycznych rozmiarach i składają się tak, by zajmować jak najmniej miejsca. Do ich przechowywania wybrałam organizery do szuflad z Ikei. Oddzielnie przykrywki, oddzielnie pudełka i wszystko jest w zasięgu ręki. Pokrywki trzymam w pionie, żeby były łatwo dostępne.

pudełka silikonowe

pudełka silikonowe

Aha! I jedna ważna sprawa: pojemniki – poza tymi największymi – nie powinny leżeć w szafce luzem. Zawsze warto umieścić je w pudełkach czy przegródkach, dzięki którym zawsze będą zawsze w porządku. Zwłaszcza małe pojemniki leżące luzem będą się rozwalać, spadać czyli… robić bałagan.

Nie zamykajcie pojemników szczelnie – w środku mogą się utrzymywać resztki zapachów. Jeszcze gorzej, jeśli została tam odrobina wilgoci!. Jeśli zapach jedzenia pozostający w pojemniku to Twój problem to zobacz jaki jest na to prosty sposób: LINK.

 

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.