• Instagram
  • YouTube

Inteligentne gniazdko, czyli KLIK i światło!

Podrzucam Wam dziś rozwiązanie, które uwielbiam i które naprawdę zmieniło mój komfort funkcjonowania w domu. To rozwiązanie, o którym można śmiało powiedzieć: „mała rzecz, a cieszy”!

Ale po kolei: nie lubię górnego światła, lubię za to punktowe oświetlenie, nieduże lampki, które mogę dowolnie przestawiać i które wieczorem tworzą przytulny klimat. Ale – jak się domyślacie – włączanie ich i wyłączanie co wieczór to był jakiś koszmar, zwłaszcza że włączniki do lamp – często ustawione w kącikach – były czasem trudno dostępne.

Oczywiście można zamontować na kontaktach włączniki czasowe, problem w tym, że one jakoś nie chcą się dopasować do elastycznego trybu życia rodziny i czasem lubiły się wyłączyć w połowie wieczoru, jeśli wszyscy się zasiedzieliśmy. I wtedy odkryłam gniazdka na pilota, dzięki którym można było skonfigurować aż 5 gniazdek i sterować nimi za pomocą jednego pilota. Rozwiązanie fajne, chociaż 5 punktów świetlnych to u mnie, w naprawdę dużym salonie naprawdę minimum. No i kiedy dochodziły do tego świąteczne dekoracje, to „krótka kołderka” włączników i pilotów znów zmuszała nas co wieczornej ekwilibrystyki w poszukiwaniu włączników.

Ula Pedantula salon

Okazuje się jednak, że jest jeszcze lepsze rozwiązanie w postaci gniazdek sterowanych smartfonem i tu odpada nam problem braku guziczków na pilocie. Co więcej, problem pilota odpada całkowicie, bo wszystko robimy na komórce (i możecie się śmiać, ale telefon czasem łatwiej znaleźć niż małego pilota skitranego gdzieś pod poduszką).

inteligentne gniazdko
Inteligentne gniazdko TP-LINK Tapo P100 którym można sterować za pomocą smartfona
[KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie, żeby przenieść się do sklepu]

Jakie zalety takie praktyczne, z życia wzięte ma takie rozwiązanie?

  • nigdy nie będziesz mieć wątpliwości czy żelazko jest wyłączone 😉
  • nie będziesz wstawać z łóżka, żeby sprawdzić, czy w salonie nie zostało włączone światło
  • możesz zdalnie zgasić światło w pokoju dziecka, które boi się zasypiać po ciemku
  • w przypadku wyjazdu masz opcję ustawienia automatycznego włącznika czasowego
  • latem możesz w drodze do domu włączyć klimatyzator albo wiatrak, a zimą grzejnik olejowy
  • możesz robić psikusy swojemu kotu 🙂

smart gniazdko
Inteligentne gniazdko TP-LINK Smart Plug Wi-fi HS110, którym możesz sterować za pomocą smartfona. Dodatkowo posiada funkcję mierzenia poboru prądu!
[KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie, żeby przenieść się do sklepu]

Jeśli na samą myśl o sterowaniu czymś telefonem robi się Wam słabo, to nie ma się czego bać – apka jest prosta i intuicyjna, łatwa w instalacji i obsłudze. Jeśli zatem tak jak ja lubicie boczne światło, to to rozwiązanie sprawi Wam dużo frajdy!

W tym wpisie znajdziecie aktywne linki, które przeniosą Was prosto do sklepu. Klikając nazwy wybranych przeze mnie modeli, możecie sprawdzić aktualne ceny i promocje! Są to linki afiliacyjne. Będzie mi miło, jeśli z nich skorzystacie. Spośród całej szerokiej oferty sklepu wybrałam produkty naprawdę godne rekomendacji – jeśli dokonacie zakupu za pośrednictwem mojego linku, ja otrzymam prowizję od zakupu. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie modele będą pomocne przy podejmowaniu decyzji. 

Ula Pedantula ebook

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.