• Instagram
  • YouTube

Jak dbać o buty w czasie odwilży

Temperatura wzrosła o kilka stopni i trudno suchą nogą przejść przez miasto, trzeba zatem wyjątkowo dbać o buty.

Jeśli tak się zdarzyło, to wypełnijcie buty dokładnie gazetami, które wchłoną wilgoć, i odstawcie je w suche miejsce – ale nie za blisko kaloryfera, bo nie powinny wysychać zbyt szybko. Im więcej kulek z gazet zmieści się do środka, tym lepiej, a jeśli buty są naprawdę kompletnie przemoczone, to można je nawet wymienić po kilku godzinach.

02097

02098

W taką pogodę jak teraz postarajcie się każdego wieczora odpowiednio zaimpregnować obuwie – w normalnych warunkach wystarczy to robić raz w tygodniu, ale kiedy jest tak mokro jak teraz, lepiej „zagęścić” te działania.

Buty zamszowe trzeba spryskać sprayem impregnującym na wieczór, a rano przeczesać tylko szczoteczką.  Skórzane pary wystarczy natrzeć tłustym kremem i zostawić tak na noc – rano przecieramy je tylko miękką szmatką. Dzięki temu skóra będzie wyglądać świetnie, a co najważniejsze: buty wytrzymają nadmiar wilgoci.

02099

02100

02101

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.