• Instagram
  • YouTube

Ozdoby z koronki

Zwykle koronkę się naszywa na gładki materiał albo stosuje się jako wykończenie. A ja dzisiaj chcę Wam zaproponować koronkę w pionie.

Wykonanie takich koronkowych koron jest bardzo proste. Możecie je potem wykorzystać do udekorowania dowolnych szklanych, a nawet plastikowych pojemników. Korony mogą być także oprawą dla świec lub dla małej doniczki z wiosennym kwiatkiem.

01717

Przygotowanie koron jest bardzo proste! Kolorowe kawałki koronki trzeba pociąć na paski i zaszyć. Jeśli korona ma być nieco rozszerzana od góry brzegi ścinamy lekko pod kątem. Niestety szyć trzeba bardzo precyzyjnie, nie możecie nic robić na zakładkę. Zszyte kółeczka naciągamy na szklany lub plastikowy pojemnik i bardzo obficie spryskujemy krochmalem w sprayu (do kupienia w każdej drogerii). Tak przygotowaną koronę najlepiej wysuszyć teraz w pobliżu kaloryfera albo na słońcu.

01720

01728zdj

Po kilku godzinach korona jest gotowa. Z biegiem czasu korony mogą stracić sztywność, wtedy wystarczy ponownie naciągnąć ją na coś okrągłego i ponownie spryskać krochmalem.

Korony wyglądają pięknie także w wersji zupełnie białej!

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.