Jak składać ręczniki i ściereczki
Jest sporo drobnych czynności, które nie zajmują wiele czasu, ale naprawdę robią różnicę. Jedną z nich jest odpowiednie składanie pościeli, ręczników, ściereczek. Oczywiście można je złożyć byle jak, ale można też nieco staranniej, a wizualna różnica jest ogromna.
Spójrzcie na te same ręczniki złożone „na odwal się” oraz porządnie.
Widać? No właśnie. A zatem oto mój sposób, żeby wszystko co złożone było ładniejsze. Pokażę wszystko na przykładzie ręczników, bo na nich najlepiej widać różnicę, ale w ten sam sposób możecie składać również ściereczki w kuchni albo pościel. Oczywiście poza prześcieradłem z gumką, którego instrukcję składania znajdziecie tu (kliknij w LINK).
Ja zwykle składam ręczniki na łóżku, czasem na kuchennym stole. Na dobry początek trzeba rozłożyć materiał na płasko i wyrównać rękami. Potem składamy ręcznik wzdłuż, na trzy, do środka: czyli najpierw jedna strona, w środek (to pierwsze zagięcie powinno być minimalnie węższe), potem to samo z drugiej strony (tu zagięcie będzie odrobinę szersze, bo musi już uwzględniać podwójną grubość materiału).
Jeśli ręczniki czy ściereczki mają „uszka” do wieszania, to upewnijcie się, że złożycie materiał tak, żeby znalazły się w środku i nie psuły potem widoku 🙂 Teraz złożony „na trzy” ręcznik będziemy składać do środka z każdego końca, tak, jakbyśmy zamykali okiennice. Oba końce powinny się spotkać na środku, zostawiając w tym miejscu odrobinę przestrzeni, żeby wszystko ładnie się potem złożyło. Teraz składamy wszystko na pół i gotowe! Złożenie ręcznika w ten sposób zajmuje zaledwie parę sekund, dlatego staram się tak układać nawet używane akurat w łazience, suche ręczniki.
Dokładnie tak samo składam również ścierki (jak wiecie w mojej kuchni mnóstwo rzeczy stoi na wierzchu) oraz ręczniczki dla gości w łazience na dole.
Jeśli macie swoje sposoby na składanie tego typu rzeczy, dajcie proszę znać! Chętnie je poznam!
Niby taki małt trick…a różnica na plus ogromna 🙂 Pierwszy raz widze taki sposób składania.Na pewno zastosuję w moim domu.Dziękuję 🙂
Dzięki! Mam nadzieję Ola, że znajdziesz tu wiele takich „małych-wielkich” rzeczy 🙂
Hmm. Moja mama, jakieś 25 lat temu też znalazła patent na składanie ręczników i innej bielizny pościelowej w podobny sposób. Żeby w „bieliźniarce” wszystko prosto, ładnie wyglądało, mieściło się w kilku rzędach i od razu można było znaleźć to czego się potrzebuje. A ponieważ szafka do tego celu przeznaczona, była wąska i głęboka to składała dajmy na to ręcznik: wzdłuż krótszego boku na pół i jeszcze dwukrotnie na pół wzdłuż tej samej krawędzi. Następnie taki wąski pasek na pół w przeciwną już stronę. Otrzymywało się zgrabny wąski prostokąt. A wszystkie ręczniki ułożone w ten sposób jeden na drugim, reprezentacyjnym krótkim bokiem, pozwalały wykorzystać tę głęboką szafkę w pełni i dawały bardzo estetycznie wrażanie po jej otwarciu. Polecam
Ja też uwielbiam pięknie poskładaną pościel i ręczniki. Wtedy nawet jak leżą na wierzchu (a ręczniki często u mnie właśnie tak są położone w łazience) to wyglądają estetycznie.
Dzięki przeczytaniu Pani artykułu nauczyłam się tak właśnie składać ręczniki.:)
Super!