• Instagram
  • YouTube

10 rzeczy, które możesz teraz wyrzucić

Czy wiesz, że jesień to idealny moment, żeby zacząć porządki? Krótkie dni i pogoda nie sprzyja długim spacerom, a skoro już siedzisz w domu, to czemu tego produktywnie nie wykorzystać?

Na dobry początek można zabrać się za wyrzucenie rzeczy, które na pewno już się nie przydadzą. Zdziwisz się ile tego masz… No to ruszamy!

1. Stare gazety i magazyny

Szkoda, wiem, sama zbierałam je przez lata. Teraz w każdy jesienny wieczór biorę jeden lub dwa, wycinam z niego piękne zdjęcia albo… fotografuję je. A resztę wyrzucam, bo naprawdę szanse, że wrócisz do tego, są żadne!

rzeczy, które możesz wyrzucić

2. Zdekompletowane pojemniki na jedzenie

Pokrywki bez pary? Pudełeczka, które musisz zakrywać folią aluminiową? Tylko tworzą bałagan. Pokrywki wyrzuć od razu, a dla pudełek znajdź natychmiastowe zastosowanie (na nici, jako wkład do szuflady lub podstawkę na kosmetyki do łazienki). Reszta out!

IMG_4934

W tym wpisie piszę więcej o tym, jak przechowuję moje pojemniki na jedzenie: zapraszam!

3. Klucze nie wiadomo do czego

Idę o zakład, że masz w domu co najmniej kilka sztuk, które niby strach wyrzucić, bo mogą się przydać, a z drugiej pewnie odziedziczą je pewnie jeszcze twoje wnuki. Zobacz, czy któryś z nich nie da się wykorzystać do pięknej dekoracji domu – reszty pozbądź się bez żalu.

IMG_4938

4. Leki

Po pierwsze te przeterminowane – to bez gadania. Po drugie – te o bardzo specyficznym zastosowaniu, które dostałaś kiedyś od lekarza i nawet nie wiesz, do czego służą. Uważam, że w domu powinny być tylko te leki na najczęściej występujące w domu dolegliwości. Resztę oddaj do apteki – tam znajdują się specjalne pojemniki na leki do wyrzucenia.

IMG_4939

5. Przeterminowane przyprawy

Nie uwierzycie, ale najstarsze przyprawy jakie znalazłam w swojej kuchni były przeterminowane o… 7 lat… Bez komentarza. Lepiej zerknij, co masz w szafce, bo to może być starsze niż Twoje dzieci 🙂

IMG_4944

IMG_4942

W tym wpisie pokazuję kilka sposobów na to, jak można przechowywać przyprawy – zapraszam!

6. Wypisane długopisy

Od razu, bez litości. Także flamastry bez skuwki, zniszczone, wyschnięte. Nie ma co tego trzymać!

IMG_4948

7. Wyszczerbione naczynia

Jedyny wyjątek możesz zrobić dla swojej ukochanej filiżanki. Poza tym wyrzuć wszystkie wyszczerbione, pęknięte i nadtłuczone. Jeśli je trzymasz, to wydaje Ci się, że masz dużo naczyń, a potem okazuje się, że jak przyjdą goście, to połowę musisz chować po kątach. A jak nie chcesz czegoś pokazywać gościom, to po co samemu na to patrzeć?

IMG_4951

8. Kable o niewiadomym zastosowaniu

Najpierw je zbierałam w jednym pudełku, bo przecież „one na pewno do czegoś są”. Potem zauważyłam, że przez 3 lata nie otwierałam tego pudełka. Więc pudełko zostało, a kable wyszły. I okazało się, że wcale mi ich nie brakuje!

IMG_4955

9. Resztki kosmetyków

Albo jeszcze lepiej: puste opakowania po nich. Naprawdę potrzebny ci szklany flakonik po starych perfumach? Albo tubka po kremie, którego już nie używasz? Spójrz krytycznie na swoją łazienkę i działaj!

IMG_4960

10. Metalowe wieszaki z pralni 

Absolutnie zakazane w szafie. Świetne do przeniesienia rzeczy z pralni do domu, ale na tym koniec, bo rzeczy na nich wieszane nieestetycznie się wyciągają, zaczepiają się też okropnie i mogą się podrzeć. Zamień je na plastikowe, a jeszcze lepiej na drewniane.

IMG_4966

Super, że doczytaliście do końca! Polecam Wam moje ostatnie wpisy:

Okulary przeciwsłoneczne, jak o nie dbać [KLIK]

i wpis, w którym dzielę się moim i najnowszymi, ulubionymi znaleziskami, czyli: Polecam na lato! [KLIK]

27 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.