• Instagram
  • YouTube

Czyszczenie tostera

Toster to nie jest wdzięczny obiekt do czyszczenia. A brudzi się niestety nieprzytomnie. Ale damy sobie radę i z nim! Na dobry początek sprawdź, czy toster ma dolną tackę wysuwaną z boku, na którą spadają okruszki. Jeśli tak, to pół biedy. Jeśli nie – nie ma rady, trzeba będzie wytrzepywać okruszki do góry nogami. Ale po kolei.

Zacznij od wyczyszczenia zakamarków tostera sztywnym pędzelkiem – dzięki temu wszystkie okruszki spadną na dół. Sztywne włoski pędzla odkleją nawet przypalone resztki tosta z kratek i ścianek w środku. Nie uszkodzą za to cienkich grzejących drucików.

Kolejnym sprzymierzeńcem w czyszczeniu tostera jest suszarka – najlepiej taka z końcówką zawężającą kierunek powietrza. Okruszki będą fruwać w każdą stronę, więc wcześniej warto wstawić toster np: do plastikowej miski. Ciepłe powietrze dociera do każdego zakamarka i skutecznie wydmuchuje je na zewnątrz albo do dolnej tacki.

 

Na koniec wysuń i umyj tackę z dołu (jeśli jest). Jeśli nie, porządnie wytrzep toster na przykład nad zlewem, pomagając sobie pędzelkiem albo suszarką.

Z kolei z czyszczeniem na zewnątrz trzeba uważać, żeby tostera nie zamoczyć – używam do tego lekko drapiącej gąbki (porządnie wyciśniętej), miękkiej szmatki oraz wody z płynem do mycia naczyń. Żeby dostać się w zakamarki obudowy, wykorzystuję wykałaczki. Na koniec przecieram toster ręcznikiem i gotowe!

 

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.