• Instagram
  • YouTube

Jak spakować świąteczne dekoracje

Pewnie choinki w waszych domach już mocno podeschły i pora pożegnać się ze świątecznymi dekoracjami.
Teraz trzeba je gdzieś spakować, żeby nie przeszkadzały przez cały rok, do kolejnych świąt.

Widziałam parę sposobów przechowywania świątecznych dekoracji: od bardzo eleganckich plastikowych pudełek (które wydają mi się lekką przesadą – minimum kilkanaście zł za pudełko, które po prostu stoi gdzieś na strychu czy w piwnicy, to chyba za dużo) po spontaniczne wrzucenie bombek do torebek po prezentach (delikatnie mówiąc, ta metoda nie gwarantuje ozdobom przetrwania).

Ja mam dla Was trzy sposoby, które u mnie sprawdzają się znakomicie:

01252

Pojedyncze ozdoby
Jeśli wasze bombki są na sznureczkach, a nie na plastikowych zawieszkach, pamiętajcie, żeby nawlec je na coś: to może być mały karabińczyk albo kółko z drucika. Dzięki temu sznureczki nie będą się plątać, a bombki będą gotowe do zdjęcia z drucika po kolei. To bardzo wygodna metoda! Z kolei światełka, żeby się nie plątały, nawińcie na kawałek kartonika: wystarczy ze starego pudełka wyciąć prostokąt i wokół niego owinąć jeden sznur lampek – dla każdego sznura trzeba przygotować oddzielny kartonik.

01254

01237

Zestawy ozdób
Pewnie u Was też jest tak, że co roku pojawia się kilka nowych ozdób czy bombek, a może zupełnie nowa paleta kolorystyczna. Potem wszystko się miesza i robi się bałagan. Dlatego ja kupiłam kilka pudełek w tym samym rozmiarze, żeby każdy rodzaj dekoracji przechowywać osobno. Dlaczego to ważne, żeby pudełka były tej samej wielkości? Ano dlatego, że dzięki temu możecie je układać na pawlaczu, w piwnicy czy na strychu, optymalnie wykorzystując przestrzeń. Nie musicie się bawić w tetris Jeśli każde pudełko jest innego rozmiaru to sporo przestrzeni zostaje niewykorzystanej (albo, żeby dobrze ją wykorzystać, musicie częściej używane rzeczy ustawiać tak, że są trudno dostępne). Wszystkie pudełka na moim strychu są w 2 rozmiarach: po jednej stronie większe, po drugiej mniejsze – ale o tym napiszę kiedyś odrębny post. Wracając do dekoracji: grupujecie je albo kolorystycznie, albo pod względem materiału (plastikowe bombki w jednym, słomiane dekoracje w drugim) i opisujecie pudełka. Oczywiście jeśli dekoracji danego rodzaju jest mniej, możecie dwa motywy złączyć w jednym pudełku.

01258

01255

01239

01256

01241

01240

Papier do pakowania prezentów
Spójrzmy prawdzie w oczy: nie będziecie w ciągu roku pakować prezentów (na przykład urodzinowych) w papier w mikołaje, prawda? Ale warto zachować świąteczne motywy na przyszłe święta. Dlatego zawsze starannie zwijam papiery (może być jeden na drugim) w rolki i ustawiam je w okrągłym koszyku. Chodzi o to, żeby się nie spłaszczyły kiedy ktoś niechcący czymś je przywali: bo taki papier odkształca się już całkiem i nie będzie wyglądał ładnie, zwłaszcza na prezentach o większej płaszczyźnie. Dlatego dbajcie o reszki papierów z tego roku, a posłużą Wam jeszcze w przyszłym.

01251

01236

Miłego pakowania!

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.