• Instagram
  • YouTube

Jak wyprać sweter

Pranie swetrów jest uciążliwe, ale UWAGA: one to lubią! Naturalne włókna stają się po praniu bardziej miękkie i przytulne. Kaszmir, jeden z najbardziej szlachetnych materiałów wręcz kocha kąpiele! Z każdym kolejnym praniem tylko zyskuje na wyglądzie. Pod warunkiem, że wypierzemy go, a potem wysuszymy w odpowiedni sposób.

01371

Jeśli od jakiegoś czasu śledzicie mój kanał na YouTube (jeśli nie to kliknijcie tu) to wiecie, że bardzo nie lubię prania ręcznego i unikam go jak mogę. Swetry (nawet kaszmirowe) także piorę w pralce, ustawiając program do delikatnych tkanin i rezygnując z wirowania. Pralka nigdy mnie nie zawiodła i żaden sweter nie ucierpiał.

01357

Jak już wyjmiecie z pralki taki nieodwirowany sweter to będzie miał on w sobie parę litów wody. Oczywiście nie wolno go wyżymać! Trzeba ułożyć go na ręczniku i przykryć drugim i delikatnie uciskać, tak, żeby ręcznik wchłonął jak najwięcej wody.

01359

01360

01361

01362

01364

Teraz suszenie. NIE UKŁADAJCIE SWETRA BEZPOŚREDNIO NA SUSZARCE! No, chyba, ze chcecie, żeby sweter miał pięknie odciśnięte paski od drążków suszarki. Jeśli wolicie wykorzystać suszarkę to tylko i wyłącznie z zastosowaniem specjalnej nakładki. Jest zrobiona z siatki, więc sweter schnie na niej o wiele szybciej.

01369

01365

01366

01367

Jeśli nie macie nakładki odpuśćcie suszarkę i połóżcie sweter na płasko na grubym ręczniku albo nawet dwóch. Pamiętajcie tylko, żeby po paru godzinach wymienić ręcznik na suchy i przełożyć sweter na drugą stronę. Wyschnie równie dobrze.

01358

 

1 komentarz

Zostaw komentarz