• Instagram
  • YouTube

Jak sprawnie zorganizować poranek

Dobrze rozpoczęty poranek to dobry dzień. Niestety w wielu domach ranne przygotowania wyglądają jak wyścig z przeszkodami: chaos, nerwy i wieczny pośpiech. Wkrótce na YT pojawi się „relacja na żywo” z mojego poranka, ale już teraz zdradzę Wam moje 3 sposoby, żeby rano wszystko przebiegało sprawniej.

Nie mam co na siebie włożyć…

…czyli ubraniowe rozterki. Niestety nie umiem przygotować sobie ubrań do wyjścia dzień wcześniej – a to pogoda inna niż zapowiadali, a to nie mam humoru, a to kolacja była większa niż myślałam i obcisła kiecka nie wchodzi w grę 🙂 Zawsze coś! Ale jest na to sposób: w telefonie mam sfotografowane gotowe zestawy – rano przeglądam szybko zdjęcia, wybieram to, co akurat mi się podoba i pasuje i załatwione. Nie kombinuję od nowa zestawów, a sprawę na pewno ułatwia to, że wszystkie rzeczy mam na wieszakach, więc nie wymagają prasowania przed założeniem.

IMG_8508

IMG_8509

Co na obiad?

Jak pewnie wiecie lubię przygotowywać posiłki w domu i jestem zwolenniczką jedzenia domowych posiłków również w pracy (policzcie kiedyś ile wydajecie na żarcie na mieście, ja usiadłam kiedy jakiś czas temu dodałam wszystkie kwoty). Dlatego co rano oprócz śniadania do szkoły dla Rysia robię posiłki dla mnie i dla mojego męża: drugie śniadanie, lunch i podwieczorek. Rozpisuję menu na kilka dni do przodu, a potem pozostaje mi tylko wykonać. Taka rozpiska to także wielkie ułatwienie w zakupach – kupujesz tylko to, co na liście.

IMG_8513

IMG_8514

Makijaż w 5 minut!

Chociaż często latam bez makijażu, to jednak dzień kiedy mam zaplanowane spotkania zobowiązuje. Nie lubię być „zmalowana” i nie mam czasu na celebrowanie makijażu krok po kroku. Dlatego opracowałam sobie dosłownie pięciominutowy makijaż, który mogę urozmaicać kolorowymi szminkami. Zawsze co rano idę „przetartym szlakiem” i dzięki temu oszczędzam mnóstwo czasu. Wybierzcie się kiedyś do perfumerii, tam konsultantka może pomóc wam opracować taki szybki makijaż dzienny. Nauczcie się go wykonywać sprawnie, a rano zaoszczędzicie kilkanaście minut.

IMG_8517

To co? Miłego dnia! Od samego rana!

Zostaw komentarz