• Instagram
  • YouTube

Jaką suszarkę na ubrania wybrać?

Dzisiaj mimo umiarkowanie sprzyjającej pogody nagrałam dla Was szybki filmik przypominający podstawowe zasady wieszania prania tak, żebyśmy nie musieli go potem prasować.

A przy okazji pomyślałam, że podrzucę Wam parę patentów na zwiększenie naszej przestrzeni do suszenia, której nie oszukujmy się zawsze jest za mało. Plus ta wiecznie stojąca w sypialni albo w salonie suszarka i pranie na widoku…. Tego nie chcemy!

Co się da do łazienki!

Nasze mamy miały stary i niezawodny sposób suszenia ubrań na sznurkach nad wanną. Nowoczesne łazienki rzadko uwzględniają miejsce na suszenie czegokolwiek, takie są szalenie designerskie, ale to jest genialny sposób, do którego warto wrócić (zwłaszcza, że są już modele niewymagające wiercenia w suficie, ale mocowane do ściany). Dobrze ogrzewane i szczęśliwie coraz częściej dobrze wentylowane łazienki są idealnym miejscem na suszenie prania, a wiszące tam ubrania na pewno są mniej na widoku niż na suszarce w salonie. Pamiętajcie też, że suszarki tego typu sprawdzą się też na zamontowane na przykład w poprzek, na węższej części balkonu!

Fajnym sposobem, zwłaszcza na suszenie ręczników są suszarki naścienne, które rozkłada się kiedy jest potrzebna.W formie złożonej nie zajmuje wcale miejsca, a kiedy trzeba „rozciągamy” ją jednym ruchem i w kilka chwil możesz zyskać nawet 6 metrów bieżących miejsca do wieszania!

Nietypowe rozwiązania na nietypowe miejsca

Kiedyś jednym z bohaterów „Misji Ratunkowej” w TVN Style zamocowałam suszarkę w… garderobie. Mieli naprawdę duże potrzeby jeśli chodzi o ilość miejsca do suszenia i takie nietypowe rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednak suszarka zamontowana czy w garderobie, czy w innym eksponowanym miejscu musi być prawie niewidoczna. I taka jest typu rotor. Przy maksymalnej szerokości to aż 21 metrów bieżących miejsca do wieszania. Powiem szczerze: miałam pewne obawy, czy ona przy tak długich linkach wytrzyma obciążenie mokrymi ubraniami i muszę powiedzieć, że byłam mile zaskoczona, bo przy prawidłowej instalacji blokada sznurka działa naprawdę dobrze – oczywiście pod wpływem obciążenia linki nieco się obniżają, ale minimalnie, na tyle mało, że nie ma to wpływu na zsuwanie się czy maszczenie wieszanych na niej rzeczy.

Cudnym miejscem do wieszania – nawet latem – jest kaloryfer, tyle, że jest zazwyczaj dość mały. Zawieszana na grzejniku suszarka zwiększa jego „pojemność kilkukrotnie i nagle z jednego kaloryfera możesz wygospodarować nawet 3 metry miejsca na ubrania czy bieliznę. Suszarki są bardzo łatwe do dopasowania do różnego rodzaju kaloryferów, a często także teleskopowe, dzięki czemu możesz zwiększać ich pojemność przy szerszym grzejniku.

Suszarka wolnostojąca – na co zwrócić uwagę

Moja rada jest jedna: kup sobie najdroższą i najsolidniejszą na jaką możesz sobie pozwolić. Szkoda kasy na coś, co przy każdym wieszaniu prania będzie cię wkurzać, co samo będzie się składać przy większym obciążeniu albo co zacznie rdzewieć po jednym sezonie na balkonie! Solidna suszarka będzie ci służyć przez lata! Powinna mieć stabilny, szeroki rozstaw nóżek i nie bujać się na boki. Warto zwrócić uwagę na pojemność – niektóre mają nawet 25 metrów bieżących „pojemności” a to już naprawdę dużo!

Pamiętaj też, że możesz dodatkowo zwiększyć pojemność swojej suszarki kupując okrągłą suszarkę na skarpetki i bieliznę (to najczęściej „fruwające” z naszych balkonów części garderoby, więc warto solidniej je zamocować) oraz wieszając ile tylko dasz radę na plastikowych wieszakach na ubrania – w ten sposób możesz wieszać wszystkie bluzy, koszule, t-shirty i sukienki.

Wszystkie suszarki znajdziecie w sklepie Pieknowdomu.pl! KLIK

 

Materiał powstał przy współpracy z firmą:
5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.